Montessori pedagóg pre MŠ a ZŠ

Asociácia Montessori SR

Miesto práce
Hrdinov SNP, Martin, Slovensko
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
september 2022
1 000 - 1 500 EUR/mesiacPríplatky ku mzde podľa internej smernice.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Práca s deťmi od 2 do 12 rokov v jednotlivých triedach Montessori centra podľa pracovného zaradenia. Uplatňovanie princípov autentickej Montessori metódy pri výchove a vzdelávaní. Celoživotné vzdelávanie v Montessori pedagogike s podporou zamestnávateľa. Aktívna účasť na podujatiach centra. Budovanie komunity školy.

Kvalitné vzdelávanie v autentickej Montessori pedagogike hradené zamestnávateľom.

Práca v Montessori centre vyžaduje človeka oddaného deťom a ich rozvoju celou dušou. Popri výučbe budete pracovať aj na svojom vlastnom rozvoji formou medzinárodných Montessori kurzov vedených organizáciou AMI. Aktívna znalosť angličtiny a pedagogické vzdelanie je nevyhnutné. Podrobný životopis a motivačný list je podmienkou pozvania na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogika, sociálna práca, špeciálna pedagogika, psychológia

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Montessori autentická pedagogika - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

učiteľ, pedagóg, vychovávateľ

Počet rokov praxe

5

Montessori učiteľ je všestranne vzdelaný a celostne zameraný pedagóg, ktorý uznáva individualitu dieťaťa a svojou činnosťou je schopný poskytnúť mu čo najlepšie podmienky pre jeho rozvoj. Je pripravený na vlastné celoživotné vzdelávanie v záujme rastu svojej osobnosti. Ovláda Montessori filozofiu a jej pedagogické princípy a vie ich aplikovať v praxi.

"Ak dokážeme výchovou formovať sebavedomé, slobodne uvažujúce a tvorivé deti, vyrastú z nich sebavedomí, slobodne uvažujúci a tvoriví dospelí". Montessori centrum Martin a Súkromná spojená škola je zariadenie pre vzdelávanie detí a dospelých podľa princípov autentickej Montessori pedagogiky.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4417171  Datum zveřejnění: 5.9.2022  Spodní hranice mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac