Architekt bezpečnosti a IT

ČD - Telematika a.s.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Vaší pracovní náplní bude:

  • vykonávání role architekta bezpečnosti, garanta IT bezpečnosti a architekta IT/ICT v souladu s interně definovanými procesy a požadavky zákazníků
  • zpracovávání koncepčních podkladů za oblast bezpečnosti IT do Bezpečnostní politiky
  • příprava návrhů na zdokonalování systému bezpečnosti IT
  • podílení se na vytváření strategických plánů v oblasti bezpečnosti a IT a jejich následnou realizaci
  • příprava podkladů pro vyhodnocování plnění naplánovaných opatření
  • definování požadavků na bezpečnost ICT infrastruktury a způsob jejího využívání na úrovni obecně platných standardů i konkrétních řešení
  • sledování platné a připravované legislativy v oblasti IT bezpečnosti
  • podílení se na definování architektonických požadavků na konkrétní řešení, návrzích konkrétního řešení a jejich posuzování / výběru s cílem minimalizace celkových nákladů daného řešení pro celou společnost (TCO – Total Cost of Ownership).
  • posuzování míry naplnění definovaných požadavků jednotlivými řešeními (například v rámci projektů a dalších změnových aktivit) a upozorňování na rizika a důsledky případného odchýlení se od daných požadavků a definovaných standardů
  • příprava návrhů na úpravu dokumentace pro vytvoření podmínek centrálního řízení bezpečnosti IT a efektivního řízení architektury
  • podílení se na dopracování analýzy rizik a zásad ISMS
  • koordinace využití technologií podporujících bezpečnost IT a specialistů zajišťující provoz daných technologií
  • analýza a testování ICT, vyhledávání slabých míst tvořících potenciální bezpečnostní hrozby, vyšetřování bezpečnostních incidentů, analýza jejich příčin a návrh opatření k jejich budoucímu vyloučení
  • zapojení se do sestavování podkladů pro nabídky

Od Architekta bezpečnosti a IT očekáváme:

Minimální znalosti a předpoklady:

  • principy vícevrstvé architektury a servisně orientované architektury (SOA)
  • znalost široké škály HW a SW produktů
  • procesy ITIL, ISO 27000, 20000
  • pokročilá znalost IT bezpečnostních aplikací, včetně perspektivních metod bezpečnosti IT
  • SŠ/VŠ vzdělání (obor informační technologie)

Znalosti, které mohou být vaší výhodou

  • běžné komunikační protokoly (TCP/IP, UDP, HTTP(S), (S)FTP, SCP)
  • jeden z architektonických rámců (Zachman, TOGAF atd.)
  • referenční modely pro oblast telekomunikací (TMForum Frameworx)
  • různé formy integrace aplikací
  • připravenost podstoupit Bezpečnostní prověrku NBÚ „D“

Jako náš nový kolega získáte:

  • jistotu dlouhodobého uplatnění a férového jednání - 70% našich kolegů u nás pracuje více než 10 let
  • work life balance pro nás není jen blábol: 7 z 10 našich zaměstnanců potvrdilo, že rovnováha mezi soukromým a pracovním životem je u nás skutečností (Aon Best Employers 2018)
  • smysluplnou a hlavně kontinuální práci na řešení jednotlivých požadavků
  • profesní vzdělávání, účast na školeních a konferencích
  • pestrý benefitní program – příspěvek na životní pojištění i penzijní připojištění, poukázky FlexiPass pro volný čas, čerpání benefitů na nákupy v lékárnách, optikách, na dovolenou, stravenky a mnoho jiných
  • týden dovolené navíc
  • nebudete pracovat v open space, ani v ruchu centra města – čeká vás klidná kancelář v Praze s flexibilním začátkem a koncem pracovní doby

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

ČD - Telematika a.s. je významným poskytovatelem velkoobchodních internetových, datových a hlasových služeb a dodavatelem služeb v oblasti správy, údržby i výstavby optických infrastruktur. Portfolio svých činností doplňuje službami s přidanou hodnotou zahrnujícími servis kontaktního centra, systémovou integraci, diagnostiku a analýzu dat nebo kybernetickou bezpečnost. Od svého založení v roce 1994 si za dobu více než 20 let působení na českém ICT trhu, vybudovala pozici jednoho z největších dodavatelů velkoobchodních telekomunikačních služeb. ČD - Telematika je stabilní společností s více než 500 zaměstnanci, na jejichž schopnostech a kvalifikaci staví své úspěchy.
ID: 3774254  Datum zveřejnění: 28.9.2019  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.