Sales Manager for Czech Republic ( Brno )

Cortizo Slovakia, a.s.

Miesto práce
Česko (Práca vyžaduje cestovanie)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Acquisition of new clients and building up strong network in the field of architecture on the Czech market with focus in Brno
Providing of customer service to existing clients
Promotion of new products (aluminium systems- windows, doors, facade) and company brand among existing clients as well on fairs dedicated to the building construction
Responsible for after- sales service (additional requests, delivery on time, claims ect.)
Preparing sales reports, analyses based on request to the headquarter office (Padron – Spain)

Informácie o mzde

1200 ,-€+ % sales provision , final salary will be depending on candidate profile

Interesting and motivation salary
Language courses
International group and environment
Dynamic and professional team

We look forward to receiving your application in English to email adress: [email protected]
Thank you very much for your application. We will contact only the suitable candidates.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Španielsky jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

2 years of working experience in sales and acquisition of new clients
English language - fluent ( written and oral )
Knowledge of Spanish language is beneficial
Job duties require - daily travelling ( approx.80 % )
Secondary or University degree ( study specialization : economical, sales, building construction)
PC-MS Office – user level

Vedúca spoločnosť v oblasti predaja hliníkových a PVC profilov pre architektúru a stavebníctvo, polyamidov, kompozitného panela, tesnení a kovaní s ročným obratom 550 miliónov Eur, ktorá je lídrom v neustále rastúcom sektore.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Železničný rad 29
968 01 Nová Baňa

Kontakt

Kontaktná osoba: Personálne oddelenie
Tel.: +421915535007
E-mail: poslať životopis
ID: 3771110   Datum zveřejnění: 24.9.2019   Základní složka mzdy (brutto) a další odměny:   1200 ,-€+ % sales provision , final salary will be depending on candidate profile