Právník (do malého právního týmu)

Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.

Místo práce
Na Pankráci 1683/127, Praha 4, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pracovní pozice: Legal Counsel

Jsme součástí belgické skupiny Credendo, čtvrté největší skupiny evropských úvěrových pojistitelů, zastřešující společnosti specializované na pojištění velkých pojistných rizik v oblasti pojištění obchodních pohledávek ve čtrnácti zemích Evropy.

Nemáte rádi v práci stereotyp, ale naopak různorodost? Rádi nalézáte řešení problému? Slova „to nejde“ používáte, až když to opravdu „nejde“ ? Baví Vás neustále poznávat nové věci a svět obchodu ze všech různých stran včetně různých jurisdikcí? Zajímá Vás propojenost práva a ekonomiky v praxi?

Pak hledáme právě možná Vás.

Do našeho právního útvaru hledáme dalšího člena na pracovní pozici Legal Counsel.

Jaká bude náplň Vaší práce ?
• Budete poskytovat právní podporu zejména obchodnímu útvaru a útvaru likvidace v případě nestandardních nebo komplikovaných případů
• Budete aplikovat konkrétní podmínky pojištění na specifické případy
• Budete také spolupracovat, příp. samostatně zajišťovat komplexní právní agendu týkající se společnosti a jejích poboček v Polsku a na Slovensku (korporátní, pracovní právo apod.)
• Budete se v menší míře zabývat také revizí uzavíraných smluv, kontrolou jejich souladu s potřebami společnosti apod.
• Budete spolupracovat s externími advokátními kancelářemi
• Své jazykové znalosti uplatníte v intenzivní spolupráci s ostatními kolegy v rámci skupiny
• V případě potřeby budete jezdit na služební cesty do zahraničí

Co od Vás očekáváme ?
• Máte univerzitní vzdělání v oborou právo a minimálně 3 roky praxe na obdobné pozici
• Pokud máte zkušenosti z korporátního prostředního nadnárodní společnosti, je to pro Vás výhodou
• Máte všeobecné znalosti práva, včetně práva obchodních korporací, závazkového, pracovního; výhodou, nikoliv podmínkou, mohou být vaše znalosti neživotního pojištění a velkých pojistných rizik a/nebo zkušenosti s compliance agendou v regulované oblasti
• Rádi hledáte nová řešení a efektivní postupy
• Umíte myslet analyticky, v komplexních souvislostech a hledat win win řešení
• Vaše znalost českého jazyka a vyjadřovací schopnosti jsou na vysoké úrovni, anglický jazyk aktivně ovládáte včetně právní terminologie (alespoň na úrovni B2); uplatníte i francouzštinu, němčinu, ruštinu, polštinu (tyto jazyky však nejsou podmínkou)
• Pracujete rád/a samostatně, ale také Vám vyhovuje být součástí týmu

Zaměstnanecké výhody, benefity

Co Vám nabízíme my ?
• Kvalitní a přátelský tým profesionálů
• Samostatnou různorodou práci a odpovědnost
• Možnost častého využití jazykových znalostí
• Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
• Příjemné pracovní prostředí v Praze 4 v bezprostřední blízkosti stanice metra Pankrác
• Příležitost pracovat v mezinárodním prostředí stabilní a prosperující neživotní pojišťovny
• Pružnou pracovní dobu s možností využití home office
• Atraktivní mzdové ohodnocení včetně bonusové složky a zaměstnaneckých výhod (podpora volnočasových aktivit)
• 5 týdnů dovolené a flexi passy nebo 6 týdnů dovolené, sick days
• Příspěvky na penzijní připojištění, stavební spoření, stravenky
• Široké možnosti dalšího osobního a profesního rozvoje, možnost studovat vybraný cizí jazyk

Jak se přihlásit?
Pokud Vás naše nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaše CV a motivační dopis včetně Vaší představy o mzdě.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

úvěrové pojištění, pojišťovnictví

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 3549250  Datum zveřejnění: 28.11.2018