Compliance Officer (úvěrová pojišťovna, na metru Pankrác)

Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.

Místo práce
Na Pankráci 1683/127, Praha 4-Nusle, Česko
Druh pracovního poměru
zkrácený úvazek

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pracovní pozice: Compliance Officer

Jsme součástí belgické skupiny Credendo, čtvrté největší skupiny evropských úvěrových pojistitelů, zastřešující společnosti specializované na pojištění velkých pojistných rizik v oblasti pojištění obchodních pohledávek ve čtrnácti zemích Evropy.

Baví Vás sledovat legislativní vývoj a následně ho implementovat do firemních procesů? Rád/a nalézáte řešení problému včetně vyhodnocování a eliminace rizik? Máte rád/a práci se zahraničním přesahem? Zajímá Vás propojenost práva a ekonomiky v praxi?

Pak hledáme možná právě Vás.

Do našeho týmu hledáme kolegyni/kolegu na pracovní pozici Compliance Officer – na částečný pracovní úvazek.

Jaká bude náplň Vaší práce?
• Budete zajišťovat veškerou compliance agendu
• Budete zajišťovat implementaci, revizi a udržování interní procesů v oblasti compliance, KYC, AML, ABC, sankčních programů a GDPR včetně průběžné revize, udržování a rozvíjení řídicího a kontrolního systému
• Budete zajišťovat pravidelná školení pro zaměstnance z oblastí compliance (Code of Conduct, Integrity Code apod.)
• Compliance agendu budete zajišťovat i pro naše pobočky v Polsku a na Slovensku (ve spolupráci s lokálními advokátními kancelářemi)
• Budete sledovat vývoj lokální i evropské legislativy včetně mezinárodních sankčních programů
• Budete přímo vyhodnocovat dopad sankčních programů na interní procesy společnosti včetně dopadů na konkrétní transakce
• Budete úzce spolupracovat s dalšími odděleními společnosti, zejména právním útvarem a Group Compliance Officerem
• Své jazykové znalosti uplatníte při intenzivní spolupráci s ostatními kolegy v rámci skupiny
• V případě potřeby budete jezdit na krátkodobé služební cesty do zahraničí

Co od Vás očekáváme?
• Máte univerzitní vzdělání v oborou právo a 2-4 roky praxe na obdobné pozici ve finančním sektoru; výhodou budou Vaše zkušenosti s obdobnou pozicí v sektoru pojišťovnictví
• Máte všeobecné znalosti práva a to včetně evropského; nedělá Vám problém orientace v evropské legislativě a její výklad a aplikace, zejména pak v oblasti regulace
• Rád/a hledáte nová řešení a efektivní postupy
• Umíte myslet analyticky, v komplexních souvislostech
• Vaše znalost českého jazyka a vyjadřovací schopnosti jsou na vysoké úrovni, aktivně ovládáte anglický jazyk, včetně právní terminologie (alespoň na úrovni B2); uplatníte i francouzštinu, němčinu, ruštinu, polštinu (tyto jazyky však nejsou podmínkou)
• Pracujete rád/a samostatně, ale také Vám vyhovuje být součástí týmu

Zaměstnanecké výhody, benefity

Co Vám nabízíme my?
• Pracovní smlouvu na dobu neurčitou – částečný pracovní úvazek
• Pružnou pracovní dobu s možností využití home-office
• 6 týdnů dovolené nebo 5 týdnů dovolené a zároveň příspěvek na zdravotní a rehabilitační péči ve výši 20.000 Kč/rok (flexi passy)
• Atraktivní mzdové ohodnocení včetně bonusové složky a zaměstnaneckých výhod, vč. podpory volnočasových aktivit
• 3 dny zdravotního volna za rok (sick days)
• Příspěvek na individuální jazykové kurzy
• Široké možnosti dalšího osobního a profesního rozvoje
• Příjemné pracovní prostředí v Praze 4 v bezprostřední blízkosti stanice metra Pankrác
• Kvalitní a přátelský tým profesionálů
• Samostatnou různorodou práci a odpovědnost
• Příležitost pracovat v mezinárodním prostředí stabilní a prosperující neživotní pojišťovny

Jak se přihlásit?

Pokud Vás naše nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaše CV a motivační dopis.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

úvěrové pojištění, pojišťovnictví

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 3616511  Datum zveřejnění: 7.3.2019