Finanční účetní (na metru Pankrác)

Credendo - Short-Term EU Risks úvěrová pojišťovna, a.s.

Místo práce
Na Pankráci 1683, Praha 4-Nusle, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
IHNED

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pracovní pozice: Finanční účetní

Jsme součástí Credendo Group, čtvrté největší skupiny evropských úvěrových pojišťoven specializované na oblasti úvěrového pojištění v patnácti zemích Evropy.

Do našeho týmu hledáme šikovnou kolegyni/šikovného kolegu na pozici Financial Accountant/Účetní, podílející se na finančním řízení společnosti a bezvadném chodu finančního/ účetního útvaru.

Jaká bude Vaše náplň práce?
•Agenda pohledávek včetně úhrad a správy opravných položek (účetní, daňové)
•Agenda nákladů a závazků - účtování a jejich správa
•Agenda DPH - příprava podkladů a daňových přiznání DPH
•Komunikace s externí účetní firmou a kontrola předávaných výstupů
•Inventarizace účtů a příprava podkladů pro pravidelnou závěrku
•Podpora a úzká spolupráce s finančním Controllerem v rámci všech oblastí účetnictví
•Spolupráce s externími auditními a daňovými týmy
•Další účetní operace na základě spolupráce s hlavním účetním
•Aktivní zapojení a podpora správného vedení účetnictví, kontrola dodržování pravidel a interních procesů
•Podílení se na interních projektech
•Průběžně se vzdělávat ve všech oblastech působení společnosti

Jaká je naše představa?
•Minimálně SŠ ekonomického směru
•Minimálně 3 roky let praxe na obdobné pozici
•Kompletní znalost účetnictví (vč. účtování a správy majetku a mzdové agendy, popř. daňové) se zájmem o sledování účetní/daňové legislativy a problematiky
•Aktivní znalost anglického jazyka
•Pokročilá znalost MS Word, Excel, Outlook
•Znalost IFRS výhodou
•Znalost účtování v SAP (FS-CD a FI-CO) výhodou
•Spolehlivost, zodpovědnost, pečlivost a trpělivost
•Ochotu a zájem učit se novým věcem, schopnost samostatné práce a přistupovat se zájmem k novým výzvám a možnostem

Zaměstnanecké výhody, benefity

Co Vám nabízíme my?
•Pracovní úvazek na dobu neurčitou
•Příjemné pracovní prostředí v Praze 4 v bezprostřední blízkosti stanice metra Pankrác
•Práce v menším účetním útvaru společnosti
•Flexibilita pracovního úvazku
•Pružnou pracovní dobu s možností využití home office
•6 týdnů dovolené nebo 5 týdnů dovolené vč. flexi passů a řadu zaměstnaneckých výhod, sick days
•Příspěvky na penzijní a stavební spoření, příspěvek na stravování
•Možnosti dalšího osobního a profesního rozvoje a vzdělávání
•Příležitost pracovat v mezinárodním prostředí stabilní společnosti z finančního sektoru podléhající regulaci České národní banky

Možný nástup: IHNED

Jak se přihlásit?

V případě Vašeho zájmu nám zašlete Váš životopis.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Praxe na pozici/v oblasti

účetnictví

Počet let praxe

3

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

úvěrové pojištění, pojišťovnictví

Počet zaměstnanců

50-99 zaměstnanců
ID: 4158831  Datum zveřejnění: 13.10.2021