Doktorandské štúdium na Elektrotechnickom ústave

Elektrotechnický ústav Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia

Elektrotechnický ústav Slovenskej akadémie vied, Dúbravská cesta, Karlova Ves, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
1.9.2024
1 025,5 EUR/mesiacDoktorandi dostávajú mesačné štipendium vo výške 1025,50 EUR a po vykonaní dizertačnej skúšky sa štipendium zvýši na 1194 EUR. Zo štipendií sa neplatia žiadne odvody a dane. So študentom sa uzatvára aj čiastočný úväzok na ústave.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre akademický rok 2024/2025 vypisuje Elektrotechnický ústav SAV, v.v.i. nasledovné témy doktorandských prác pre študijné programy Fyzikálne inžinierstvoElektronika a fotonika a  Fyzika kondenzovaných látok a akustika:

Fyzikálne inžinierstvo

  • Štúdium magnetizačných a transportných striedavých strát v progresívnych supravodičoch
  • Elektrický transport v tenkých vrstvách niektorých TMDC materiálov
  • Optimalizácia prípravy heteroštruktúr na báze grafénu a TMD
  • Štúdium a optimalizácia detektorov ionizujúceho žiarenia na báze širokopásmových polovodičov SiC a diamantu
  • Príprava a charakterizácia UV fotodetektorov na báze heteroštruktúry Ga2O3-diamant
  • Vplyv substrátu a bufferovej vrstvy na mikroštruktúru a elektrické vlastnosti epitaxných vrstiev Ga2O3 a príbuzných zlúčenín deponovaných metódou chemickej depozície z pár organokovov (MOCVD)

Elektronika a fotonika

  • Epitaxný rast vrstiev Ga2O3 a príbuzných zlúčenín metódou chemickej depozície z pár organokovov (MOCVD)
  • Výskum Ga2O3 tranzistorov pre aplikácie v kV oblasti

Fyzika kondenzovaných látok a akustika

  • Optimalizácia prípravy magnetických nanoštruktúr pre magnonické aplikácie

Viac informácií o jednotlivých témach a školiteľoch nájdete na stránke https://elu.sav.sk/vzdelavanie/temy-phd-prac/

Medzinárodná komunita mladých vedcov (doktorandi, postdoktorandi)

Účasť na medzinárodných konferenciách a seminároch

Jedinečné výskumné zariadenia

Školenia a možnosti rozvoja (semináre, workshopy, konferencie)

Flexibilný pracovný čas

Príspevok na stravu

Možnosť ubytovania v ubytovacom zariadení SAV za priaznivé ceny

8 týždňov dovolenky ročne

Informácie o výberovom konaní

K prihláške je potrebné dodať nasledovné dokumenty:
1. Sprievodný list (v ktorom uvediete, o ktorú doktorandskú tému sa uchádzate)
2. Podrobný životopis
3. Kópia diplomu o magisterskom štúdiu
4. Abstrakt magisterskej práce alebo akéhokoľvek predchádzajúceho výskumného projektu.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

3.5.2024 (ostávajú ešte 3 dni)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Fyzika, Fyzikálne inžinierstvo, Elektronika, Materiálová chémia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ústav je zameraný na výskum a vývoj polovodičov, supravodičoc, oxidových a magnetických materiálov a súčiastok, zahrňujúci teoretické a experimentálne štúdium ich štrukturálnych, optických a transportných vlastností. Významná časť aktivít ústavu je zameraná na výchovu mladých vedeckých pracovníkov v oblasti fyziky kondenzovaných látok, elektroniky, elektrotechnológie a elektrického inžinierstva.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Miroslava Blázyová
E-mail: poslať životopis
ID: 4794766  Datum zveřejnění: 4.4.2024  Spodní hranice mzdy (brutto): 1 025,5 EUR/mesiac