Software Developer

Future plc

Místo práce
Brno, Česko
Druh pracovního poměru
plný úvazek, živnost

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Future je mezinárodní firma působící v oblasti médií a publishingu. V březnu 2020 náš obsah vidělo víc než 300 milionů lidí z celého světa. Jsme největší poskytovatel online obsahu v oblasti technologií a videoher jak v USA, tak ve Velké Británii.

Zásadní roli v našem úspěchu hrají naše vlastní systémy, které vyvíjíme v rámci společnosti. Věříme, že vývoj softwaru přesně na míru problémům, které potřebujeme řešit, je klíčem k úspěchu. Tím se také odlišujeme od jiných firem působících oblasti médií a online publishingu. V rámci Tech & Eng oddělení běžně řešíme zajímavé výzvy týkající se plánování, designu, vývoje, testování, nasazení a následné správy komplexních aplikací. Podívejte se na krátké video, ve kterém o tomto (a dalším) hovoří náš CTO, Kevin Li Ying:

V současné době rozšiřujeme náš tým v Brně, a hledáme posily, které nám pomohou posunout naše systémy (a procesy s nimi spojené) na další úroveň. V rámci našeho českého týmu budete úzce spolupracovat s kolegy (včetně vedoucích vývoje) přímo v Brně, a zároveň na dálku s dalšími velmi zkušenými členy širšího týmu z Francie, Velké Británie, Austrálie a USA.

Na pozici Software Developer budete pracovat na vývoji našeho ecommerce (affiliate) systému Hawk. Jedná se o jeden z klíčových produktů naší firmy. Díky němu dokážeme monetizovat miliony našich čtenářů tím, že jim zobrazujeme aktuální ceny produktů, o kterých píšeme v našich článcích - ať už se jedná o recenze, nebo přímo nákupní rady. Hawk je systém, který automaticky prochází a kategorizuje produktové katalogy tisíců obchodníků z celého světa, a zpracuje kolem 2000 záznamů za vteřinu.

Mezi vaše úkoly bude patřit návrh, implementace a deployment nové funkcionality, napříč různými částmi systému. Stejně tak budete čas od času vylepšovat a refaktorovat existující kód. Budete spolupracovat s dalšími členy týmu, účastnit se schůzí. Zároveň ale musíte umět pracovat samostatně, a poradit si s běžnými překážkami při vývoji. U nás ve Future věříme, že každý vývojář by měl “vlastnit” část systému, za kterou je plně zodpovědný, a kterou může do značné míry utvářet podle své vize. Stejně tak to bude ve Vašem případě.

Zaměstnanecké výhody, benefity

Co nabízí Future?
Kromě standardních firemních benefitů máme několik hodně zajímavých, které nenabízí každá společnost:
• Neomezenou placenou dovolenou (jo, čtete správně!)
• Skvělé příležitosti dále se učit a rozvíjet. Každému členovi našeho týmu nabízíme konkrétní plán na kariérní postup, abychom každému zajistili možnost dál pracovat na svých schopnostech. Náš CTO, Kevin Li Ying, začal kdysi ve Future jako řadový programátor.
• Podíl na našem společném úspěchu: každý zaměstnanec dostane na konci roku podíl na zisku, podle toho, jak se firmě daří.
• Velmi flexibilní nastavení práce. Máme velké centrální kanceláře (v různých státech Evropy i v USA), kde se potkáváme, ale umožňujeme bezproblémovou pravidelnou práci z domova.
• Jsme nadšení pro nové technologie, takže u nás budete neustále na dosah technologickým novinkám. Budete mít možnosti navrhovat a spoluvytvářet nové postupy a softwarové systémy.
My jsme Future
Connectors. Creators. Experience Makers
Máme velké ambice proměňovat svět médií, a potažmo lidské životy. Díky skvělému obsahu, který poskytujeme, umožňujeme každému naplno si užívat svých zájmů a zálib. K tomu nám také pomáhají inovativní technologie, které vytváříme a používáme. Nikdy nebyla lepší doba se přidat!
Future je firmou stojícím za předními světovými mediálními značkami v oblasti technologií, videoher, zábavy, hudby, tvořivosti, fotografie, zájmů, znalostí a mnoha dalších témat. Možná některé z našich značek sami znáte:.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Jaké znalosti a schopnosti jsou zásadní?
• Skvělé algoritmické a technické myšlení
• Schopnost pracovat v týmu, dobré komunikační dovednosti
• Dobrá znalost PHP nebo JavaScriptu
• Zkušenosti s relačními (případně nerelačními) databázemi
• Git
• Práce s příkazovou řádkou v systému MacOS nebo Linux
• Web developer tools ve webovém prohlížeči
• Dobrá angličtina
Co by se dál mohlo hodit?
• Nginx, Haproxy, Varnish
• Prometheus, Grafana
• Gitlab CI
• Docker + Kubernetes
• Webpack, Cypress
• React nebo jiný front-endový Javascript framework

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

O firmě

Future je mezinárodní firma působící v oblasti digitálních médií postavená na inovativních technologiích. V březnu 2020 náš obsah vidělo víc než 300 milionů lidí z celého světa. Jsme největší poskytovatel online obsahu v oblasti technologií a videoher jak v USA, tak ve Velké Británii.

Zásadní roli v našem úspěchu hrají naše vlastní systémy, které vyvíjíme v rámci společnosti. Věříme, že vývoj softwaru přesně na míru problémům, které potřebujeme řešit, je klíčem k úspěchu. Tím se také odlišujeme od jiných firem působících v oblasti médií a online publishingu. V rámci Tech & Eng oddělení běžně řešíme zajímavé výzvy týkající se komplexních aplikací. Podívejte se na krátké video, ve kterém o tomto (a dalším) hovoří náš CTO, Kevin Li Ying:

V současné době rozšiřujeme náš tým v Brně, a hledáme posily, které nám pomohou posunout naše systémy na další úroveň. V rámci našeho českého týmu budete úzce spolupracovat s kolegy (včetně vedoucích vývoje) přímo v Brně, a zároveň na dálku s dalšími zkušenými členy širšího týmu z Francie, Velké Británie, Austrálie a USA.
ID: 3979043  Datum zveřejnění: 30.9.2020