Internal Audit Manager in Brno

Hays Czech Republic, s.r.o.

Místo práce
Brno, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
01.12.2018
Mzdové podmínky (brutto)
100000-140000

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Your new company
International market leader in technology and administration services. Your new company is a partner of many well-known institutions across the globe with a strong customer base.

Your new role
You will be working with the audit committee and senior management to identify and minimise business risks. You will be developing and implementing audit plans and work on the overall cost-efficiency of the business. Your responsibility is to maintain a professional audit staff and participate in the overall business success.

What you'll need to succeed
At least 7 years on similar position and fluent English.
Experience from BIG 4, knowledge of IFRS and leadership skills.
The ideal candidate is highly motivated and proactive person, with strong communication skills.
Knowledge of CASS, and asset management is big advantage.

What you'll get in return
Environment of a highly successful, international company with global career opportunities.
Significant financial rewards depending on the performance and individual career advancement.

What you need to do now
If you're interested in this role, click 'apply now' to forward an up-to-date copy of your CV, or call us now.
If this job isn't quite right for you but you are looking for a new position, please contact us for a confidential discussion on your career.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Informační technologie, počítačové programování, webové portály

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Vzdělání v oboru

Finance, Audit, Management, technology

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Počet let praxe

7

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Highly motivated person with excellent communication and leadership skills.

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Hays je vůdčí globální společností v oboru vyhledávání specialistů a poskytování služeb v oblasti lidských zdrojů. Chceme, aby naši zákazníci (klienti i kandidáti) znali značku Hays a dostávalo se jim odpovídajících služeb a komunikace, ať je potřebují kdekoli a kdykoli. Po celém světě máme více než tři tisíce odborných konzultantů, kteří s úspěchem představují tisíce kvalitních kandidátů, aby mohli denně uspokojit nároky našich klientů.

O aktivitách a nabídce jednotlivých divizí se můžete více dozvědět na www.hays.cz.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 3539859  Datum zveřejnění: 15.11.2018  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 100000-140000