Referent/ka ve finančním odboru

Jobs Contact Personal, s.r.o.

Místo práce
Brno, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

* komplexní zajišťování účetnictví hlavní činnosti i vedlejší hospodářské činnosti, zpracování přehledů hospodaření vč. analýzy, v případě nesrovnalostí zjednává nápravu
* zajišťování financování organizace (agendy fin. zdrojů, úvěr.agendy, zúčt. a plat. styku)
* analýza pohledávek a závazků,
* samostatné zajišťování agendy daně z přidané hodnoty včetně kontrolního hlášení
* provádění všech předepsaných účetních operací včetně uzávěrkových a inventarizace na těchto bankovních účtech: peněžní fond (fond rezerv a rozvoje), depozita, běžné účty, termínované vklady popř. depozitní směnky,
* zajištění, kontrola a odpovědnost za platební styk s bankami a provádění platebního styku,
* dokladovou inventarizací zajišťuje řádné vedení majetku, pohledávek a závazků,
* vedení knihy došlých faktur (KDF) a knihy odeslaných faktur (KOF), provádění zápisu do KDF a KOF, vystavování faktur, předávání faktur v rámci ÚMČ ke schválení, provádění kontroly věcné správnosti faktur, proplácení faktur,
* účtování o splátkách úvěrů, půjček a dotací včetně jejich komplexní agendy a kontroly,
* evidence a kontrola pojistných smluv MČ a provádění úhrad,
* plnění funkce hlavního účetního a odpovědnost za správnost zaúčtování ve svěřené oblasti dle zákona č. 320/2001Sb., o finanční kontrole, v platném znění,
* spolupráce při interních, statutárních a zákonných auditech a odstraňování zjištěných nedostatků v rozsahu svěřené působnosti,
* zajišťování realizace pomocného analytického přehledu – PAP,
* průběžné seznamování se závaznými předpisy souvisejícími se svěřenou agendou,
* zajišťování a plnění dalších úkolů dle stanoveného druhu práce podle platných předpisů a pokynů nadřízených pracovníků,
* v případě nepřítomnosti zastupuje pokladní ÚMČ, účetní VHČ a účetní HČ v plném rozsahu.

Zaměstnanecké výhody, benefity

* podporu profesního rozvoje,
* 5 týdnů dovolené,
* 4 dny indispozičního volna (sick days),
* další zajímavé zaměstnanecké výhody (např. příspěvek na rekreaci, penzijní připojištění, příspěvek na ošatné, stravenkový paušál).

Základní informace:
* pracovní poměr na dobu neurčitou
* plný pracovní úvazek
* platové podmínky: v souladu s nařízením vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě v platném znění - platová třída 9, platový tarif dle započitatelné praxe + osobní příplatek po 3 měsících.
* předpokládaný nástup: 1.5.2023/dle domluvy.

Povinné náležitosti přihlášky do přijímacího řízení:
* strukturovaný životopis
* výpis z Rejstříku trestů nebo čestné prohlášení o bezúhonnosti (bez záznamu v rejstříku trestů),
* kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání

Uzávěrka přihlášek : 09. 03. 2023 (čtvrtek) do 10:15 hodin

Informace o náboru

Tým Jobs Contact se těší na spolupráci s Vámi!

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Státní správa, veřejná správa a samospráva

Pozice: Referentka ve finančním odboru Úřadu městské části města Brno, Brno-Kohoutovice. Místo výkonu práce: Úřad městské části města Brna, Brno-Kohoutovice, Bašného 36, 623 00 Brno.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Osobnostní předpoklady a dovednosti

* minimálně úplné středoškolské vzdělání,
* dobrá znalost právních předpisů v oblasti platové agendy,
* znalost práce na PC, MS Windows, Excel, znalost IS GINIS vítána
* praxe v oboru a veřejné správě vítána
* bezúhonnost
* dobrý ústní a písemný projev

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Personální agentura

Počet zaměstnanců

25-49 zaměstnanců
ID: 4525089  Datum zveřejnění: 22.2.2023