Vedoucí/ho oddělení komunikací

Lékaři bez hranic in Czech Republic, o.p.s.

Místo práce
Seifertova 555/47, 130 00 Praha 3, Hlavní město Praha
plný úvazek
Termín nástupu
01.01.2018

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Do našeho týmu hledáme Vedoucí/ho oddělení komunikací, který/á povede tým zodpovědný za veškeré naše komunikační aktivity – média, online, publikace, výstavy a další.
Pozice je vhodná pouze pro zájemce se zkušenostmi v oblasti komunikací a s vedením lidí.

Klíčové oblasti

- Definice, příprava a naplnění komunikačních strategií a cílů Lékařů bez hranic
- Podíl na přípravě a realizace celkové strategie směřování Lékařů bez hranic v ČR
- Zodpovědnost za naplňování principu svědectví (témoignage) jakožto jednoho z pilířů aktivit Lékařů bez hranic
- Management komunikačního týmu, vedení, kontrola a motivace lidí
- Zodpovědnost za zvyšování obecného povědomí o Lékařích bez hranic v ČR a SR
- Příprava ročních plánů a rozpočtů a kontrola jejich plnění, jejich prezentace správní radě, včetně tzv. pololetní revize
- Reprezentace české a slovenské kanceláře v rámci celého hnutí, podpora globálních komunikačních aktivit Lékařů bez hranic
- Krizová komunikace v případě potřeby
- Pokračující rozvoj digitální a online komunikace s cílem udržet vedoucí postavení v této oblasti
- Pokračující rozvoj aktivit na Slovensku

Dále zodpovídá (prostřednictvím týmu) za
- Validaci veškerých materiálů
- Tiskové výstupy
- Publikace
- Online komunikaci
- Eventy
- Čerpání rozpočtu v souladu s ročními plány
- Reakci na ad hoc události
- Distribuci komunikačních informací z hnutí Lékařů bez hranic do české kanceláře
- Nábor, evaluace, rozvoj a denní managment členů týmu
- Podpora a účast v mezinárodních komunikačních aktivitách
- Mediální práce, rozvoj a údržba kontaktů

Požadujeme
- Vysokoškolské vzdělání
- Praxi se srovnatelným rozsahem odpovědností v délce nejméně 5 let
- Velmi dobrou znalost angličtiny slovem i písmem
- Velmi dobrou úroveň češtiny a cit pro jazyk
- Dobrou znalost MS Office
- Znalost prostředí sociálních sítí a digitálních nástrojů výhodou
- Pečlivost, samostatnost a spolehlivost
- Smysl pro detail
- Francouzština výhodou
- Srozumění s Chartou a principy Lékařů bez hranic

Nabízíme
- Pracovní smlouvu na dobu určitou s možností změny na dobu neurčitou
- Práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci
- Menší a přátelský tým
- Příjemné pracovní prostředí

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v ČJ a AJ) zasílejte na e-mail: [email protected] – do předmětu zprávy uveďte heslo „Konkurs Komunikace“

Přihlášky se přijímají do 27. 11. 2017. Pohovory s vybranými kandidáty probíhají průběžně.

Možný nástup: začátek roku (leden, únor) 2018, nejpozději však 1. 3. 2018.

Dovolujeme si upozornit uchazeče, že odpovídáme pouze vybraným kandidátům.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Český jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě s projekty ve více než 70 zemích světa, která se zaměřuje na poskytování krizové zdravotnické pomoci populacím postiženým válkami či přírodními katastrofami. Pobočka v ČR má na starosti kromě náboru nových spolupracovníků pro mise a získávání finančních příspěvků také osvětu a informování veřejnosti o práci organizace a situaci v krizových oblastech prostřednictvím médií a vlastních kampaní.

Počet zaměstnanců

1000 a více zaměstnanců
ID: 3230840  Datum zveřejnění: 1.11.2017