Donor Relationship Fundraiser

Lékaři bez hranic in Czech Republic, o.p.s.

Místo práce
Seifertova 555/47, 130 00 Praha 3, Hlavní město Praha
plný úvazek
Termín nástupu
01.05.2018

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontieres jsou nezávislá mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje rychlou a profesionální zdravotnickou pomoc lidem postiženým válkami, epidemiemi a přírodními katastrofami či lidem vyloučeným ze zdravotní péče.
Česká kancelář Lékařů bez hranic byla založena v roce 2006 a zaměřuje se zejména na nábor spo¬lupracovníků z České republiky a Slovenska, zís¬kávaní prostředků na financování misí a informo¬vání veřejnosti o humanitární situaci v krizových oblastech.

Aktuálně hledáme kandidáta/ku na pozici Donors Relationship Fundraiser, jež zahrnuje řízení vztahů s našimi dárci, spravování dárcovské databáze, její analýzu a podporu týmu, jehož cílem je zajistit Lékařům bez hranic dostatečné zdroje k naplnění jejich poslání. Pozice předpokládá předchozí zkušenosti s řízením vztahů se zákazníky (klienty) nebo s vedením databází.

Nabízená pozice je zástupem za zaměstnankyni na mateřské dovolené.

VŠEOBECNÁ ODPOVĚDNOST:

 správa databáze
 dárcovský servis
 vylepšování databáze
 reporty a statistiky

Správa databáze:

 správa dárcovské databáze
 využití dat pro podporu oddělení fundraisingu
 primární zodpovědnost za řešení problémů s databází
 údržba a zlepšování databáze (ve spolupráci s dodavatelem)
 vkládání dat (kontakty na dárce, bankovní vstupy a výstupy, poskytnuté dary)
 oprava a zvyšování kvality dat o dárcích v databázi
 průběžné zpracovávání děkovných dopisů a e-mailů, zpracování ročních daňových potvrzení (včetně elektronických)
 příprava podkladů pro direct mail a pro výroční zprávu
 součinnost při aktualizacích statistik, přípravě analýz, hodnocení kampaní a reportování z databáze
 pravidelné zprávy o výsledcích a statistikách z oblasti fundraisingu
 využití dat jako podpora dalším členům oddělení fundraisingu
 správa všech datových procesů oddělení fundraisingu

Dárcovský servis:

 e-mailová korespondence s dárci
 odpovědi dárcům na telefonní lince
 komunikace s dárci
 zodpovídání individuálních dotazů dárců
 kontaktní formuláře pro daňové účely
 správa plateb z e-shopu

Další úkoly:

 ad hoc zapojení pro další potřeby oddělení fundraisingu a do činností vyplývajících z aktuálních potřeb
 poradce fundraisingového týmu pro jakákoli témata související s databází, kontaktní osoba pro ostatní oddělení v záležitostech týkajících se databáze
 účast v mezinárodních pracovních skupinách Lékařů bez hranic

POŽADAVKY NA KANDIDÁTA/KU:

 minimálně 2letá zkušenost s řízením vztahů se zákazníky (CRM) nebo se správou databází
 dobrá znalost angličtiny slovem i písmem
 dobrá znalost MS Office
 pečlivost, samostatnost a spolehlivost
 smysl pro detail
 analytické dovednosti při práci s daty výhodou
 porozumění Chartě a zásadám MSF

NABÍZÍME:

 pracovní smlouvu na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou)
 práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci
 odměňování v souladu s platovými tabulkami Lékařů bez hranic
 menší přátelský tým
 příjemné pracovní prostředí

Kandidáti/ky splňující požadavky mohou zaslat svůj životopis a motivační dopis (v češtině i angličtině) přes volbu "Poslat společnosti životopis".

Konečný termín pro podávání žádostí je 4. února 2018 do půlnoci.

Pohovory s vybranými kandidáty se mohou konat průběžně.

Den zahájení práce: 1. května 2018 (nebo po dohodě)

Rádi bychom informovali kandidáty, že z kapacitních důvodů odpovídáme pouze vybraným zájemcům a zájemkyním.

Požadavky na zaměstnance

student střední školy
středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě s projekty ve více než 70 zemích světa, která se zaměřuje na poskytování krizové zdravotnické pomoci populacím postiženým válkami či přírodními katastrofami. Pobočka v ČR má na starosti kromě náboru nových spolupracovníků pro mise a získávání finančních příspěvků také osvětu a informování veřejnosti o práci organizace a situaci v krizových oblastech prostřednictvím médií a vlastních kampaní.

Počet zaměstnanců

1000 a více zaměstnanců
ID: 3279720  Datum zveřejnění: 5.1.2018