Head of Human Resources

Lékaři bez hranic in Czech Republic, o.p.s.

Místo práce
Praha 3, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních zdravotnických organizací na světě s projekty ve více než 70 zemích světa. Zaměřují se na poskytování krizové zdravotnické pomoci populacím postiženým válkami, přírodními katastrofami či nedostatkem základní zdravotní péče. Mezi hlavní cíle české kanceláře Lékařů bez hranic patří nábor nových spolupracovníků a spolupracovnic pro mise v zahraničí, a to jak v České republice tak na Slovensku, získávání finančních příspěvků a informování veřejnosti o práci organizace a situaci v krizových oblastech.

V současné době hledáme do našeho týmu kolegu/yni, který/á bude mít na starost nábor nových spolupracovníků/ic z České a Slovenské republiky na mise Lékařů bez hranic a péči o tyto lidské zdroje a bude také částečně zodpovědný/á za interní HR – procesy, career development a rozvoj zaměstnanců.

NÁPLŇ PRÁCE
• supervize a rozvoj malého HR týmu,
• příprava dlouhodobých strategií pro nábor spolupracovníků/nic a rozvoj HR oddělení,
• zodpovědnost za přípravu rozpočtu a jeho čerpání,
• head of HR je součástí management teamu kanceláře a podílí se na strategických rozhodnutích týkajících se celkového směřování Lékařů bez hranic v České republice,
• tvorba plánů aktivit a příprava reportů,
• výběr vhodných kandidátů/ek (vedení testů, sdělování zpětné vazby kandidátům/kám, spoluúčast na assessment centrech) dle preferencí a potřeb organizace,
• prezentace organizace na veřejnosti, přednášky, v případě potřeby komunikace s médii,
• komunikace s odbornou veřejností, profesními komorami a institucemi,
• spolupodílí se na přípravě spolupracovníků před výjezdem na misi,
• podpora pozice, která zodpovídá za administrativní agendu spojenou s výjezdy na mise,
• aktivity zaměřené na retenci spolupracovníků vyjíždějících na mise,
• zodpovědnost za vedení dat v HR databázi,
• vedení HR marketingových a náborových aktivit, HR kampaní,
• zodpovědnost za přípravu tiskových a online HR materiálů,
• účastní se procesu validace materiálů pro veřejnost,
• úzká spolupráce s vídeňskou pobočkou Lékařů bez hranic (v rámci náboru a přípravy misí),
• spolupráce s HR oddělením operačního centra v Ženevě,
• komunikace s jinými mezinárodními kancelářemi Lékařů bez hranic, účast na mezinárodních setkáních,
• zodpovědnost za všechny výše zmíněné aktivity v rámci České i Slovenské republiky,
• spolu s ředitelem a ve spolupráci se svým týmem je spoluzodpovědný/á za interní HR – nastavení procesů, rozvoj lidí, career development,
• podpora pozice, která zodpovídá za administrativní procesy týkající se interního HR.

POŽADUJEME

• předchozí praxi v oblasti lidských zdrojů minimálně 4 roky, z toho alespoň 2 roky v oblasti náboru (zkušenost s assessment centry nebo jinými výběrovými metodami výhodou),
• praktická zkušenost s vedením lidí je výhodou,
• velmi dobrou znalost angličtiny slovem i písmem (úroveň B2),
• znalost problematiky zaměstnávání v zahraničí výhodou,
• inovativní přístup,
• znalost MS Office,
• pečlivost, samostatnost a spolehlivost,
• dlouhodobou spolupráci,
• VŠ výhodou,
• zájem o problematiku humanitární pomoci,
• srozumění s Chartou a Principy Lékařů bez hranic.

NABÍZÍME

• možnost smysluplné realizace spojenou se zodpovědností za výsledky,
• práci pro renomovanou mezinárodní humanitární organizaci,
• pracovní smlouvu na plný úvazek,
• menší, přátelský a dynamický tým,
• příjemné pracovní prostředí.

Profesní životopis a motivační dopis (obojí v ČJ a AJ) zasílejte na e-mail: [email protected].
Do předmětu zprávy uveďte heslo „Konkurs HR“.
Přihlášky, které nebudou splňovat tyto náležitosti nebudou zařazeny do výběrového řízení.

Upozornění: Přímo kontaktováni budou pouze uchazeči vybraní do výběrového řízení. Děkujeme za pochopení.

Přihlášky se přijímají do: 8.7.2018 do půlnoci

Nástup: konec léta / začátek podzimu 2018

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Český jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Lékaři bez hranic jsou jednou z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě s projekty ve více než 70 zemích světa, která se zaměřuje na poskytování krizové zdravotnické pomoci populacím postiženým válkami či přírodními katastrofami. Pobočka v ČR má na starosti kromě náboru nových spolupracovníků pro mise a získávání finančních příspěvků také osvětu a informování veřejnosti o práci organizace a situaci v krizových oblastech prostřednictvím médií a vlastních kampaní.

Počet zaměstnanců

1000 a více zaměstnanců
ID: 3415118  Datum zveřejnění: 8.6.2018