Junior datový konzultant pro optimalizaci distribuční sítě

Logio s.r.o.

Místo práce
Evropská 2588/33a, Praha 6, Česko
Druh pracovního poměru
plný úvazek

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Baví tě hledat řešení a systém tam, kde se na první pohled může zdát, že žádné není? Dokážeš si dobře představit toky materiálu a jednotlivé procesní kroky? Chtěl by ses podílet na projektech, díky kterým velké firmy ve své distribuci ušetří statisíce, a to nejen v penězích, ale i ve vypuštěném CO2?

Tak to jsi tou správnou posilou do našeho týmu RnD!

A co konkrétně tě u nás čeká?

Tvým úkolem bude analýza zadání od zákazníka. Vše začne tím, že si se zákazníkem vyjasníš jeho požadavky, poznáš správné datové zdroje a domluvíš jejich předání. V průběhu analýzy je třeba řešit řadu otázek. Je to velice kreativní činnost, kde je potřeba se na data kriticky podívat a najít vše, co má nějaký systém a co má potenciál vůči stanoveným cílům.
Značná část úloh bude souviset s distribucí a s distribučními modely, kde plánujeme dlouhodobou strategii firem jako je Plzeňský Prazdroj nebo JIP. Pracujeme s vlastním softwarem Distribution Wizard, který nám umožňuje systematicky zpracovávat mnoho různých scénářů a neztratit se v tom. DW je potřeba nakrmit daty, nechat pracovat a pak si z něj zase vytáhnout a interpretovat výsledky. S pomocí tohoto nástroje tak budeš se zákazníkem procházet různé možnosti řešení a hledat ideální distribuční model. Na závěr projektu připravíš akční plán, jak realizovat navrhované změny a jak upravit procesy u zákazníka.

Jak to u nás funguje?

Na každý projekt skládáme tým napříč odděleními. Budeš tedy velmi úzce spolupracovat s týmem consultingu i s našimi Trainees, kteří jsou součástí RnD. Kromě toho musíš být schopen mluvit i s našimi vývojáři, kteří stojí za vznikem celého softwaru Distribution Wizard. Jako datový konzultant, budeš v pravidelném kontaktu s našimi zákazníky a budeš k nim jezdit jak na projektové, tak obchodní schůzky. Určitě tedy nečekej, že veškerou pracovní dobu strávíš u počítače.

Co by ti nemělo chybět?

přehled vysokoškolské matematiky
schopnost práce s daty (ideálně v datově analytických nástrojích jako je PowerBI, nebo v R/Python)
pochopení systému, jeho převod do algoritmu a vytvoření prototypu
radost z optimalizace a náklonnost ke kamionům
chuť překonávat další a další problémy
dobré komunikační schopnosti, nejen směrem k zákazníkovi, ale i interně k našim konzultantům a vývojářům
komunikativní znalost angličtiny

Uvítáme:

znalost programování (jazyk není úplně zásadní, lehce preferujeme R/Python)
schopnost práce s UML a procesními diagramy

Zaměstnanecké výhody, benefity

Možnost pracovat ve svobodné firmě – ve své práci a v tom, jak ji děláme, máme velkou svobodu a důvěru a s tím spojenou i osobní zodpovědnost za odvedenou práci. Nepracujeme podle zaběhlých šablon, naopak rádi hledáme nová řešení.
Skvělou a jedinečnou firemní kulturu – přátelské a neformální prostředí plné profesionálů, které jejich práce opravdu baví. Chceme dodávat kvalitní služby a zároveň si spolu čas v práci užít.
Smysluplnou práci pro zákazníky z nejrůznějších odvětví – naše projekty mění suppy chain zákazníkům, kteří jsou špičkou ve svém oboru (např. Škoda Auto, ČEZ, Plzeňský Prazdoj). Tvoje práce bude různorodá, stereotyp neznáme.
Flexibilní pracovní dobu a možnost homeoffice – nekoukáme na čas, kdy přijdeš nebo odejdeš. Můžeš pracovat z domova, z kanceláře nebo kavárny.
Příležitost pro svůj rozvoj – máme výuku cizích jazyků přímo v kanceláři, interní školení ze všech zákoutí supply chain managementu, ale i možnost navštívit konference a externí workshopy dle svého výběru.

5 týdnů dovolené
zdravé svačinky
multisportka
teambuildingy a společné akce
pet friendly office
notebook, telefon a firemní tarif
sick days
chill-out zóna

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Ostatní znalosti

Microsoft Power Bi - základy
R - základy
Python - základy

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Už 15 let pomáháme největším výrobním podnikům, velkoobchodům a retailovým prodejcům řídit dodavatelské řetězce.​ Jsme experti. Jsme nadšenci. Jsme kreativní, ale milujeme čísla. Přesně proto jsme ti nejvhodnější na řízení a optimalizaci dodavatelských řetězců. Víme, že Supply Chain nemůže být statický a neměnný. Naši zákazníci jsou živé a dynamické firmy. Proto jsme takoví i my – nespíme, baví nás inovace, baví nás být leadery. Neustále zkoumáme a vyvíjíme nové nástroje a rozšiřujeme naše kompetence.

Počet zaměstnanců

100-149 zaměstnanců

Adresa společnosti

Logio s.r.o.
Evropská 2588/33a
160 00 Praha
https://www.logio.cz
ID: 4043864  Datum zveřejnění: 9.3.2021