Riaditeľ/ka príspevkovej organizácie Mestská knižnica v Bratislave

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava, Slovensko
Termín nástupu
dohodou
2 000 EUR/mesiacZákladný plat pre danú pozíciu je minimálne 2000,00 EUR brutto mesačne. Odmeny pre danú pozíciu bude závisieť od vopred určených výkonnostných ukazovateľov a odpočtu plnenia určeného plánu rozvoja organizácie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rozsah zodpovednosti:
Riaditeľ/ka je štatutárnym orgánom organizácie MKB, je oprávnený/á konať v mene organizácie vo všetkých veciach a zastupovať jej záujmy. Mimo iných zodpovedností je rozsah jeho/jej povinností definovaný nasledovne:

- samostatne koná v mene organizácie, zabezpečuje úlohy vyplývajúce zo zriaďovacej listiny organizácie;
- riadi činnosť organizácie a vedie jej pracovníkov;
- zodpovedá sa gesčnému útvaru, ktorým je oddelenie kultúry magistrátu hlavného mesta, zabezpečujúce koordináciu, kontrolu a usmerňovanie činnosti BKIS po odbornej a metodickej stránke;
- jeho/jej povinnosťou je manažovať súčinnosť chodu organizácie so záujmami mesta;
- efektívne implementuje mechanizmy vyžadované zriaďovateľom ako strategické plánovanie, monitoring, pravidelné reporty a komunikácia, metodické vedenie, evaluačné mechanizmy - správy o činnosti/výročné správy, požiadavky na manažment kvality organizácie a pod.;
- zúčastňuje sa na odborných pracovných poradách mesta, vykonáva úlohy v súlade s požiadavkami mesta, komunikuje s odbornými útvarmi, poslaneckými komisiami;
- aktívne implementuje politiku participácie - zapojenia rôznorodých aktérov, ako aj obyvateľov, do aktivít na princípe obojsmernej komunikácie;
- v procese rozhodovania využíva princípy politiky založenej na dôkazoch a dátach;
- dodržiava zákony, najmä č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, č . 431/2002 Z. z. o účtovníctve, č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní v ich platnom znení;
- zabezpečuje predkladanie spracovaných materiálov na rokovanie MsZ mesta.

Od úspešného uchádzača/ uchádzačky očakávame:
- profesionalizáciu riadenia MKB a zapojenie sa do systému manažmentu kvality príspevkových organizácií v oblasti kultúry,
- optimalizáciu organizačnej štruktúry a pracovných pozícií, tak aby zodpovedali súčasným možnostiam a požiadavkám na fungovanie a úlohám, ktoré má mestská knižnica plniť;
- komplexné obsahové a priestorové prehodnotenie funkcie a prevádzky objektov, v ktorých MKB v súčasnosti sídli;
- profesionalizáciu a zvýšenie kvality komunikácie a vizuálnej prezentácie MKB vo všetkých aspektoch činnosti;
- dodržiavanie medzinárodných profesionálnych štandardov podľa Medzinárodnej federácie knižničných združení a inštitúcií (IFLA);
- dodržiavanie príslušných predpisov týkajúcich sa knižníc, zakotvených v legislatíve SR, predovšetkým Zákona č. 126/2015 Z.z. (knižničný zákon) a z neho vyplývajúcich predpisov;
- dodržiava zákony, najmä č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy, č . 431/2002 Z. z. o účtovníctve, č. 357/2015 Z. z. o finančnej kontrole a audite a č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní v ich platnom znení,
- spoluprácu pri tvorbe a napĺňanie politík mesta v oblasti kultúry a umenia;
- proaktívnu spoluprácu s ďalšími kultúrnymi inštitúciami zriaďovanými mestom ako súčasť siete, ktorá sa podieľa na organizovaní kultúrneho života v meste;
- iniciovanie a podporu rozvojových a inovačných projektov.

Informácie o výberovom konaní

Účasť vo výberovom konaní
V prípade záujmu o účasť vo výberovom konaní prosíme o zaslanie podkladov e-mailom na [email protected] do 03.03.2020 (vrátane 03.03.2020):
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania – sprievodný list;
2. Životopis;
3. Zoznam referencií – minimálne 3 referencie systémom 360 (podriadený, nadriadený a kolega);
4. Motivačný list vo forme eseje v rozsahu najviac 3 normostrany;
5. Sken dokladu o dosiahnutom vzdelaní;
6. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov;
7. Súhlas so spracúvaním osobných údajov – podpisuje uchádzač vo svojom mene. Podľa vzoru, ktorý tvorí prílohu A tohto oznámenia;
8. Čestné vyhlásenie o osobných údajoch vo vzťahu k referujúcim osobám – podpisuje uchádzač. Vyžaduje sa len v prípade, ak uchádzač poskytol referencie iné než v zamestnaneckom pomere s jeho zamestnávateľom (t. j. nie je potrebné doložiť čestné vyhlásenie, ak sú referujúce osoby zamestnané u toho istého zamestnávateľa ako uchádzač) – podľa vzoru, ktorý tvorí prílohu B tohto oznámenia.
Uchádzač je povinný zaslať každý dokument zvlášť formou výlučne vo formáte PDF (buď export alebo riadny sken). Fotografie mobilom nebudú akceptované.
Výberové konanie pozostáva z nasledovných krokov:
- zozbieranie podkladov od uchádzačov;
- zaslanie profesijného dotazníka vhodným uchádzačom a dožiadanie ďalších potrebných dokladov;
- osobný detailný pohovor s vhodnými uchádzačmi;
- overenie referencií uchádzača;
- zostavenie užšieho výberu maximálne piatich vhodných uchádzačov, ktorí sa budú prezentovať a budú vypočutí výberovou komisiou;
- vybratí kandidáti zašlú mestu vypracovanie podľa požiadaviek mesta – rozvojový plán organizácie (štúdia) v súlade s očakávaniami mesta v rozsahu a štandarde, aký sa bežne očakáva na trhu pri podobných výberových konaniach. Vypracovanie bude sprístupnené výberovej komisii v dostatočnom predstihu pred vypočutím. Na vypracovanie štúdie bude uchádzačom k dispozícii obmedzený časový úsek;
- zverejnenie profesijného CV a pred vypočutím výberovou komisiou za predpokladu, že uchádzač bude zaradený do užšieho výberu;
- vypočutie uchádzača pred výberovou komisiou. Vypočutie pred komisiou bude mať verejnú časť a neverejnú časť. Možnosť prezentácie prípadovej štúdie;
- po vybratí uchádzača výberovou komisiou uchádzač zdokladuje svoje deklarované vzdelanie a bezúhonnosť (poskytnutím potrebných dokladov a podkladov).
Zaslaním žiadosti o zaradenie do výberového konania uchádzač berie na vedomie a súhlasí, že:
• na osobný pohovor a do užšieho výberu sa pozývajú iba uchádzači, ktorí na základe rozhodnutia výberovej komisie najlepšie splnia kritéria uvedené v sekcii požiadaviek na danú pozíciu; výberová komisia má výlučnú právomoc rozhodnúť o tom, ktorý uchádzač bude pozvaný na osobný pohovor a do užšieho výberu;
• zaslaním požadovaných dokladov nevzniká uchádzačovi nárok na osobný pohovor ani na ďalšiu účasť vo výberovom procese;
• v odôvodnených prípadoch bude mesto vykonávať štandardnú previerku (pre-employment background check) uchádzača, pričom nálezy z tejto analýzy budú dôverne poskytnuté výberovej komisii, ktorá ich zohľadní pri výbere;
• že bude dodržiavať mlčanlivosť o nezverejnených dokumentoch o spoločnosti/organizácii, ak mu také poskytne mesto pre účely spracovania rozvojového plánu organizácie/spoločnosti (štúdie);
• bude hlásiť prípadný lobistický či iný nevhodný a neprimeraný kontakt a/alebo potenciálny konflikt záujmov v súvislosti s výberovým konaním.

Prípadné otázky prosím adresujte emailom na: [email protected]
Vyhlasovateľ výberového konania:
Hlavné mesto Slovenskej republiky Bratislava, Primaciálne námestie č. 1, 814 99 Bratislava, IČO: 00603481.

Celé znenie inzerátu je zverejnené na webovom sídle bratislava.sk : https://bratislava.sk/sk/uradna-tabula/Filter/Detail?NoticeboardId=MAG00B0H0JAJ%230&RecordId=2516

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

v oblasti humanitných a spoločenských vied

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

5

Vzdelanie a požadovaná prax:
1. vysokoškolské vzdelanie minimálne II. stupňa – v oblasti humanitných a spoločenských vied;
2. prax z prostredia knižníc, akademickej alebo vedeckej sféry, alebo prax z riadenia príp. koordinácie projektov v oblasti umenia a kultúry minimálne 5 rokov;
3. skúsenosti s vedením stredne veľkého pracovného/projektového tímu minimálne 5 rokov, riadiaca prax v relevantnom obore je výhodou, nie však podmienkou;
4. znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2 podmienkou, znalosť ďalšieho svetového jazyka vítaná.
Funkčné spôsobilosti:
1. znalosť legislatívy verejnej správy a samosprávy, problematiky príspevkových organizácií;
2. porozumenie procesom plánovania a rozpočtovania vo všeobecnosti, ako aj procesom pri riadení projektu;
3. prehľad v oblasti umenia a kultúry, v súčasných trendoch a diskurze verejných knižničných a kultúrnych inštitúcií, v oblasti kultúrnej politiky;
4. orientácia v oblasti manažmentu a financovania kultúry;
5. ovládanie práce s PC na štandardnej užívateľskej úrovni (typu Word, Excel, PowerPoint, Internet).

Osobné spôsobilosti:

- organizačné a riadiace schopnosti, koncepčné a analytické myslenie;
- výborné komunikačné a prezentačné zručnosti, tak dovnútra inštitúcie, ako aj smerom k zriaďovateľovi, médiám a k verejnosti;
- proaktívny a flexibilný prístup k riešeniu komplexných úloh a schopnosť uvažovať v širších súvislostiach;
- schopnosť prijímať rozhodnutia a niesť za ne zodpovednosť;
- porozumenie premenlivosti sektora a schopnosť pomenovať súčasné spoločenské témy a výzvy;
- schopnosť rozpoznať potrebu zmeny a zaviesť ju;
- schopnosť efektívne spolupracovať tak, aby spolupráca a rokovania viedli k výsledku;
- skúsenosti a schopnosti viesť, inšpirovať a rozvíjať podriadených;
- zanietenosť, flexibilita, precíznosť;
- schopnosť pracovať samostatne aj tímovo, precízne, spoľahlivo, schopnosť odolávať stresu;
- silná osobná integrita a etické správanie za každých okolností.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3852583  Datum zveřejnění: 17.2.2020  Spodní hranice mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac