Predseda predstavenstva – CEO spoločnosti METRO Bratislava a.s. (METRO)

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Primaciálne námestie 1, Bratislava, Slovensko
Termín nástupu
dohodou
4 000 EUR/mesiacZákladná platová zložka pre danú pozíciu je daná minimálne na úroveň od 4.000 Euro brutto mesačne + odmena do výšky 36% z ročnej mzdy v závislosti od plnenia kľúčových ukazovateľov „KPIs“.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Od nového predsedu predstavenstva METRO sa očakáva pokračovanie v procese transformácie METRO na modernú mestskú developerskú spoločnosť zabezpečujúcu prípravu a realizáciu stavebných projektov, ktorých objednávateľom je Hlavné mesto SR Bratislava alebo jeho organizácie a spoločnosti. Očakáva sa flexibilné projektové riadenie, prostredníctvom vlastných projektových manažérov, resp. pracovných odborných tímov špecializovaných prevažne na uvedené typy stavieb. Očakáva sa, že METRO bude predovšetkým spolupracovať s jednotlivými útvarmi magistrátu, ktoré zastupujú objednávateľa, a prípadne s Metropolitným inštitútom Bratislavy pri realizácii konkrétnych developerských projektov. Očakáva sa tiež nastavenie motivačného projektového odmeňovania pre zamestnancov.

METRO bude pri realizácii projektov často implementovať rôznorodé politiky mesta v oblasti rozvoja vlastného majetku, vrátane implementácie dizajnových manuálov, revitalizácie verejných priestorov, rozvoja komunikácií a pod. Od spoločnosti sa očakáva presadzovanie mestských politík v oblasti jej pôsobenia, vrátane napĺňania merateľných ukazovateľov nastavených zo strany mesta.

Rozsah zodpovednosti:

Predseda predstavenstva riadi a zabezpečuje činnosť spoločnosti vo vzťahu k akcionárom, k spoločnosti a tretím osobám v rámci nasledovného rozsahu zodpovednosti v závislosti od aktuálneho znenia stanov a organizačných dokumentov:

Vo vzťahu k valnému zhromaždeniu, predstavenstvu a dozornej rade zodpovedá najmä za:

vypracovanienávrhovkoncepciíastrategickýchplánovbudúcehosmerovaniaspoločnosti,

vypracovanie návrhu obchodného, investičného a finančného plánu spoločnosti na príslušný kalendárny rok,

vypracovanie ročnej správy o hospodárení a činnosti spoločnosti za kalendárny rok a jej predloženie predstavenstvu a dozornej rade,

vypracovanie návrhu organizačnej štruktúry a organizačného poriadku, a ich predloženie na rokovanie predstavenstva,

vykonávanie opatrení na odstránenie zistených nedostatkov v hospodárení a činnosti spoločnosti,

riadenie procesu prehodnocovania, formulácie, a následného dohľadu nad implementáciou stratégie a vízie spoločnosti;

dohľad a zabezpečovanie implementácie strategických cieľov rozvoja v hlavných funkčných oblastiach;

riadenie zvereného úseku a zodpovednosť za plnenie úloh;

úlohy zverené do kompetencie predsedu predstavenstva spočívajúce vo výkone a spracovaní podkladových materiálov, čiastkových realizácií, sumarizácií, analýz a úloh, ktoré mu predstavenstvo uloží,

plnenie uznesení predstavenstva,

Vo vzťahu k spoločnosti zodpovedá najmä za:

- dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov vzťahujúcich sa na činnosť spoločnosti,

- vykonávanie pozície zamestnávateľa v pracovnoprávnych vzťahoch na základe kompetencie delegovanej predstavenstvom, organizovanie a riadenie činností organizačných útvarov na riadenom úseku,

- efektívne riadenie pracovného tímu a nastavenie motivačného manažérskeho odmeňovania pre zamestnancov v medziach zákona,

- plánovanie, riadenie, kontrolu, hodnotenie a efektívne využívanie zdrojov úseku (tj. finančné, materiálne a ľudské zdroje),

- vydávanie interných predpisov spoločnosti, najmä pracovný poriadok, mzdový poriadok a zásady hospodárenia s majetkom spoločnosti,

- vykonávanie kompetencií zamestnávateľa vo vzťahu k odborovej organizácii, vedenie kolektívneho vyjednávania,

- riadenie spoločnosti a zabezpečenie jej činnosti v súlade so schváleným obchodným, investičným a finančným plánom,

- organizačné, technické, metodické riadenie činnosti spoločnosti vyplývajúce z rozhodnutí predstavenstva a realizáciu úloh predstavenstva,

- za tvorbu strednodobých a dlhodobých rozvojových a strategických plánov,

-za odborný rozvoj zamestnancov na riadených úsekoch spoločnosti,

- ak si to vyžadujú zámery spoločnosti, zriaďuje svoje poradné orgány, určuje náplň ich činnosti, vymenúva a odvoláva ich členov

- zachovávanie a nepoškodenie dobrého mena spoločnosti a jej imidžu.

Vo vzťahu k tretím osobám zodpovedá najmä za:

uzatváranie, podpisovanie a vypovedávanie zmlúv, ktoré patria do jeho kompetencie,

vedenie rokovaní o obchodných, nájomných a iných zmluvách, ktoré patria do jeho kompetencie;

uzatváranie obchodných, nájomných a iných zmlúv (objednávok) podľa limitov určených základnými organizačnými predpismi v rámci kompetencií definovaných splnomocnením,

vedenie rokovaní s orgánmi štátnej správy a samosprávy v rámci kompetencií definovaných splnomocnením,

spoluprácu s úradmi, audítormi, zástupcami akcionárov.

Informácie o výberovom konaní

Účasť vo výberovom konaní
V prípade záujmu o účasť vo výberovom konaní prosíme o zaslanie podkladov v slovenskom alebo českom jazyku výlučne e-mailom na [email protected] do 12.05.2024 (vrátane 12.05.2024):
1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania – sprievodný list;
2. Životopis;
3. Zoznam referencií – minimálne 3 referencie systémom 360 (podriadený, nadriadený a kolega);
4. Súhlas so spracúvaním osobných údajov – podpisuje uchádzač vo svojom mene. Podľa vzoru, ktorý tvorí prílohu A tohto oznámenia;
5. Čestné vyhlásenie o osobných údajoch vo vzťahu k referujúcim osobám – podpisuje uchádzač. Vyžaduje sa len v prípade, ak uchádzač poskytol referencie iné než v zamestnaneckom pomere s jeho zamestnávateľom (t. j. nie je potrebné doložiť čestné vyhlásenie, ak sú referujúce osoby zamestnané u toho istého zamestnávateľa ako uchádzač) – podľa vzoru, ktorý tvorí prílohu B tohto oznámenia.
Uchádzač je povinný zaslať každý dokument zvlášť formou výlučne vo formáte PDF (buď export alebo riadny sken). Fotografie mobilom nebudú akceptované.
Výberové konanie pozostáva z nasledovných krokov:
- Zozbieranie podkladov od uchádzačov.
- Zaslanie profesijného dotazníka vhodným uchádzačom a dožiadanie ďalších potrebných dokladov.
- Osobný detailný pohovor s vhodnými uchádzačmi.
- Overenie referencií uchádzača.
- Zostavenie užšieho výberu maximálne piatich vhodných uchádzačov, ktorí sa budú prezentovať a budú vypočutí výberovou komisiou.
- Vybraní kandidáti zašlú mestu vypracovanie podľa požiadaviek mesta – rozvojový plán organizácie/spoločnosti (štúdia) v súlade s očakávaniami mesta v rozsahu a štandarde, aký sa bežne očakáva na trhu pri podobných výberových konaniach. Vypracovanie bude sprístupnené výberovej komisii v dostatočnom predstihu pred vypočutím. Na vypracovanie štúdie bude uchádzačom k dispozícii obmedzený časový úsek.
- Zverejnenie profesijného CV a pred vypočutím výberovou komisiou za predpokladu, že uchádzač bude zaradený do užšieho výberu.
- Vypočutie uchádzača pred odbornou výberovou komisiou. Vypočutie pred komisiou bude mať verejnú časť a neverejnú časť. Možnosť prezentácie prípadovej štúdie.
- Po vybratí uchádzača výberovou komisiou uchádzač zdokladuje svoje deklarované vzdelanie a bezúhonnosť (poskytnutím potrebných dokladov a podkladov).

Celé znenie inzerátu sa nachádza na linku: https://bratislava.sk/mesto-bratislava/sprava-mesta/organizacie-mesta/obchodne-spolocnosti-mesta/metro

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

12.5.2024 (ostáva ešte 10 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické zameranie, stavebné zameranie, finančné alebo ekonomické zameranie, manažment, prípadne iný vhodný súvisiaci odbor

Prax na pozícii/v oblasti

vedenie ľudí

Počet rokov praxe

5

Pre ideálneho kandidáta na danú pozíciu sú očakávané a zohľadňované nasledovné požiadavky a spôsobilosti:

Vzdelanie a požadovaná prax

vysokoškolské vzdelanie II. stupňa – technické zameranie, stavebné zameranie, finančné alebo ekonomické zameranie, manažment, prípadne iný vhodný súvisiaci odbor;

prax na riadiacej pozícii 5 rokov;

skúsenosť s manažmentom stavebných/developerských procesov, minimálne na úrovni vyššieho stredného manažmentu, znalosť kompetencií ako CEO developerskej firmy / real estate firmy, pracovné skúsenosti porovnateľné so stavebným resp. developerským podnikovým riaditeľom sú výhodou;

Funkčné spôsobilosti

disponuje technickou a prevádzkovou kompetenciou, znalosťou projektového manažmentu a má rozsiahla skúsenosť z developmentu a realizácie projektov počas celého ich životného cyklu;

má znalosť slovenského právneho poriadku v oblasti stavebníctva a územného plánovania, vrátane územnoplánovacích dokumentov relevantných pre Bratislavu;

ovláda zásady a spôsoby strategického plánovania a riadenia spoločnosti porovnateľných rozmerov a štruktúry s cieľom plnenia viacerých cieľov spoločnosti;

ovláda všeobecne záväzné legislatívne predpisy regulujúce činnosť spoločnosti vrátane základných zásad obchodného práva;

ovláda zásady podnikateľského riadenia spoločnosti, má schopnosť zvýšiť nákladovú efektívnosť a flexibilitu spoločnosti;

pozná a uplatňuje techniky riadenia zmeny a aplikácie stratégie do praxe s cieľom plniť víziu a misiu spoločnosti vrátane schopnosti riadiť transformáciu a optimalizáciu spoločnosti;

ovláda zásady a techniky obchodného rokovania;

rozumie zásadám a technikám ekonomického riadenia spoločnosti;

rozumie procesom plánovania a rozpočtovania vo všeobecnosti, ako aj pri riadení projektu;

ovláda uplatňovanie jednotlivých nástrojov a systémov personálneho riadenia a riadenia a vedenia ľudí;

ovláda spoločenský protokol.

Osobné spôsobilosti

je schopný prijímať rozhodnutia a niesť za ne zodpovednosť;

efektívne spolupracuje tak, aby spolupráca a rokovania viedli k výsledku;

je schopný rozpoznať potrebu zmeny a zaviesť ju;

v rokovaniach prejavuje vysokú mieru presvedčivosti a zároveň je taktný a diplomatický;

je schopný efektívne a psychologicky účinne ovplyvňovať postoje a názory zamestnancov na podriadenom úseku a viesť ich k podnikateľskému mysleniu;

vie pozitívne ovplyvňovať vzťahy medzi zamestnancami spoločnosti (eliminuje napätia a konflikty, stimuluje spoluprácu, pozitívne ovplyvňuje štýl komunikácie v spoločnosti) ;

ovláda individuálny prístup k zamestnancovi;

vie presvedčiť podriadených o rozhodnutiach vedenia spoločnosti, dokáže presadiť aj „nepopulárne“ opatrenia;

má silnú morálnu integritu a správa sa eticky za každých okolností.

Vyššie uvedené požiadavky a spôsobilosti predstavujú minimálne požiadavky na ideálneho uchádzača, od ktorých sa výberová komisia môže primerane v odôvodnených prípadoch odchýliť na základe svojho rozhodnutia.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Michaela Poschová
Tel.: +421259356336
E-mail: poslať životopis
ID: 4811741  Datum zveřejnění: 19.4.2024  Spodní hranice mzdy (brutto): 4 000 EUR/mesiac