Daňový specialista pro výrobní společnost

ManpowerGroup s.r.o.

Místo práce
Okres Ostrava
Druh pracovního poměru
plný úvazek
Termín nástupu
01.04.2018

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Máte zkušenost z daňového poradenství/auditorské firmy a rádi byste zkusili své zkušenosti z oblasti daní využít u významné výrobní společnosti? Přejete si být vysoce respektovaným a ceněným firemním odborníkem? V tom případě je tohle skvělá příležitost pro Vás.

CO BUDETE MÍT NA STAROST?
- připravovat daňový report na měsíční a čtvrtletní bázi, včetně odhadů daně,
- připravovat daňovou analýzu pro korporátní účely (daň z příjmu, DPH, energetické daně, apod.),
- připravovat přiznání k DPPO,
- analyzovat změny v daňové legislativě, které mohou mít dopad na společnost či skupinu a podílí se na implementaci těchto změn,
- účastnit se daňových kontrol, spolupracuje při řešení daňových sporů,
- aktivně se podílet na M&A a restrukturalizačních projektech v ČR,
- úzce spolupracujat s korporátním týmem a daňovými specialisty v rámci skupiny,
- připravovat daňová stanoviska pro ostatní oddělení (právní, účetní, nákup, apod.)

Zaměstnanecké výhody, benefity

ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ:
- silné zázemí a know-how nadnárodní společnosti,
- nadstandardní kariérní možnosti,
- samostatnou a zodpovědnou práci,
- minimální nároky na služební cesty,
- profesní vzdělávání, speciální rozvojové programy a tréninkové moduly,
- motivující platové ohodnocení,
- pestrou škálu benefitů.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Výroba kovů nebo kovových výrobků

Jedná se o významného zaměstnavatele Moravskoslezského kraje se zaměřením na výrobu a zpracování kovu.

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské II. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

JAK SI VÁS PŘEDSTAVUJEME?
- VŠ vzdělání ekonomické nebo právní,
- min. 3 roky praxe na obdobné pozici se zaměřením na DPPO a DPH nebo energetické daně (zkušenosti z velké čtyřky výhodou),
- angličtina min. na úrovni B2,
- znalost účetnictví (České účetní standardy, Mezinárodní účetní standardy /IAS/ výhodou),
- praktické zkušenosti v daňové oblasti včetně mezinárodního zdanění,
- certifikace ACCA výhodou,
- znalost SAP (Oracle, Helios) výhodou,
- strategické myšlení, zodpovědnost, analytické myšlení, smysl pro detail,
- znalost MS Office (pokročilá znalost MS Excel).

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Víte, co je pro Manpower ve světě práce nejdůležitější? Lidé jako Vy!

Staráme se o ně a víme, jak je práce v životě každého důležitá.

Hledáte jedničku v oblasti personálních služeb?

Už víte, co budete dělat?

Adresa společnosti

Manpower
Velká 196/10
702 00 Ostrava
ID: 3332745   Datum zveřejnění: 12.3.2018