Finanční specialista/specialistka

Moravskoslezský kraj

Popis pozice

Pro našeho významného klienta hledáme finanční specialistu/ku. Pokud Vás láká svět financí, tak je tato nabídka možná právě pro Vás!
Co Vás čeká?

  • Zajištění platebního styku (import platebních příkazů do EB), komunikace s bankami, účtování bankovních výpisů, párování úhrad, zasílání platebních avíz, zápočty pohledávek a závazků, evidence cash-poolingu, půjček, kalkulace a zaúčtování souvisejících úroků

  • Sestavování týdenních a měsíčních přehledů CF, Direct CF, měsíční forecast vývoje pohledávek a závazků, analýza vzniklých odchylek, komentář k aktuálnímu vývoji, spolupráce na přípravě ročního plánu, úzká spolupráce s oddělením controllingu a reportingu

  • Kontrola účtování vydaných faktur

  • Řešení rozdílů při platbách zákazníků, komunikace se zákazníky, správa kreditních limitů, analýza pohledávek po splatnosti, úzká spolupráce s prodejním oddělením v oblasti pohledávek

  • Administrace platebních karet

  • Konfirmace Intercompany pohledávek a závazků

  • Závěrkové operace (kalkulace opravných položek k pohledávkám, kurzové přepočty majetku a závazků), inventarizace příslušných účtů hlavní knihy, inventarizace pohledávek s odběrateli.

Profil kandidáta

Požadujeme:

  • Vzdělání ekonomického směru

  • Znalost účetnictví a daňové problematiky

  • Zkušenosti s účetnictvím v cizí měně

  • Odpovídající praxe v daném oboru a znalost prostředí výrobního závodu výhodou výhodou

  • Velmi dobrou znalost AJ slovem i písmem

  • Velmi dobrou znalost práce s MS Office (především MS Excel)

  • logické a analytické myšlení

  • Organizační a komunikační dovednosti, flexibilitu

  • Aktivní, dynamickou osobnost schopnou pracovat samostatně, ale i jako součást týmu

  • Zkušenosti se systémem SAP výhodou

Nabízíme

Benefity:

  • Týden dovolené navíc

  • Měsíční docházkový bonus

  • Závodní stravování

  • Pružná pracovní doba

  • Příspěvek na penzijní a životní připojištění

  • Příspěvek 1300 Kč ročně na sportovní kulturu

  • Firemní akce (sportovní dny, plesy)

NABÍRÁME MUŽE I ŽENY

Kontakt

ManpowerGroup s.r.o.
Lenka Hermannová
ID: 4337191  Datum zveřejnění: 24.5.2022  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.