Security Analyst - Admin Kybernetické bezpečnosti pro IOT/OT

Plzeňský kraj

Popis pozice

Do mezinárodní společností dodávající infrastrukturu, zařízení a technologická řešení v energetice hledáme Security Analytika/Admin, který bude spojovacím článkem mezi Security oddělením a Security procesy a ostatními odděleními firmy, včetně výrobního závodu.

Firma se stará o komplexní služby pro pobočky skupiny, které zahrnují inovaci business procesů, vývoj systémů, provoz a zlepšení business systémů, a v neposlední řadě nastavení a provoz IT infrastruktury. K tomu využíváme digitální technologie jako je umělá inteligence, datová analýza, cloudové služby, internet věcí. Společně tyto technologie poskytují pokročilé a daty řízené pracovní prostředí.

  • spolupráce se seniorním analytikem informační bezpečnosti a vedoucím oddělení služeb platformy na dohledu, plánování, navrhování a implementaci procesů a systémů kybernetické bezpečnosti pro zakázky v oblasti provozních technologií

  • provádění správy zabezpečení, která bude zahrnovat prosazování zásad, správu bezpečnostních řešení, diagnostiku a detekci hrozeb/reakci

  • správu zabezpečení systémů užívaných jako součást celkové bezpečnostní kapacity pro prostředí OT

  • zajišťovat řízení obchodních procesů a návrh bezpečnostní architektury ve vztahu k nástrojům bezpečnostních analytiků pro řízení bezpečnostních incident

  • řešit security témata s kolegy na všech úrovních napříč zákaznickou základnou, včetně IT manažerů, manažerů výrobních závodů, technických manažerů a zainteresovaných stran

  • vyvíjet strategie kybernetické bezpečnosti ICS/OT a realizovat transformační programy

  • hodnotit lokality ICS/OT s cílem identifikovat kritické systémy a vyvíjet účinná opatření ke zmírnění rizik.

  • pracovat na aktualizovaci a průmyslovému výzkumu týkajícímu se kybernetické bezpečnosti ICS/OT a řízení krizových situací a reakcí organizace na kybernetické problémy

  • podílet se na projektu globální bezpečnosti OT v centrále DDI na plánování implementací, transformací a vylepšení pro prostředí OT poboček a externích zákazníků

  • zajišťovat optimální technickou podporu pro zákazníky a pobočky a v případě potřeby řídit externí poskytovatele podpory

  • spravovat konfiguraci zabezpečení platforem pro správu hrozeb pro širokou škálu rozsáhlých prostředí včetně nástrojů pro orchestraci, automatizaci a reakci na zabezpečení (SOAR) a nástrojů pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM)

  • udržovat přesné soupisy prostředků OT, skenování zranitelností a strategie oprav/zmírňování

  • zajišťovat postupy reakce na bezpečnostní incidenty

  • spravovat a udržovat bezpečnostní zásady, postupy a dokumentaci architektury OT

Profil kandidáta

  • čeština/slovenština a angličtina na plynulé úrovni

  • vysokoškolské vzdělání v příslušném oboru nebo rovnocenná zkušenost

  • zkušenosti v oblasti OT/IT - s reakcí na bezpečnostní incidenty, s plánováním obnovy po havárii, s provozem a hodnocením bezpečnosti OT/IT, znalost síťových a komunikačních protokolů OT

  • znalost všech bezpečnostních norem, např: IEC 62443/ISA 99, NIST SP 800-82, C2M2

  • zkušenosti v oblasti (navrhování, uvádění do provozu nebo údržby) systémů ICS: SCADA, EMS, DCS nebo PLC

  • zkušenosti s podporou nebo řešením problémů s průmyslovými protokoly, jako jsou OPC, Modbus TCP, HART atd.

  • zkušenosti s řízením projektů/certifikace, jako je PRINCE 2 Practitioner

  • dobrá znalost Purdueova referenčního modelu, segmentace sítě

  • zkušenosti s implementací řešení bezpečného vzdáleného přístupu v prostředí OT s podporou více dodavatelů

  • znalost/zkušenost s přístroji Nozomi Networks a/nebo Clarots pro monitorování zabezpečení a zranitelností OT

  • výhodou je zkušenost s certifikáty jako je CSSA, GICSP, GRID, CISSP nebo ISA 62443

Nabízíme

  • odpovídající finanční ohodnocení

  • HO – hybridní spolupráce po zaškolení možno až 4 dny home office

  • firemní vzdělávání a odborná školení

  • příspěvek na životní pojištění 600 Kč měsíčně

  • příspěvek na penzijní připojištění 900 Kč měsíčně

  • 5 týdnů dovolené + 2 Sick Day

Benefity

  • Částečný Home Office

  • Stravenky

  • Odměny ke mzdě

  • Sick Days

  • Dovolená navíc

  • Příspěvek na penzijní připojištění

  • Příspěvek na Multisport kartu

  • Práce převážně z domova

  • Příspěvek na stravování

  • Příspěvek na životní pojištění

  • Vzdělávací kurzy a školení

NABÍRÁME MUŽE I ŽENY

Kontakt

ManpowerGroup s.r.o.
Jana Vlčková Diddenová
+420602117669
ID: 4591570  Datum zveřejnění: 31.5.2023  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.