Pricing Lead - data analýza s přesahem do byznysu

Praha

Popis pozice

Pricing tým podporuje růst a odolnost společnosti. Jedná se o skupinu stratégů a analytiků, kteří utvářejí cenové strategie v souladu s vizí společnosti. Ve spolupráci napříč týmy rozebírají trendy na trhu, chování spotřebitelů a provádí experimenty s cílem optimalizovat ceny. Zaměřují se na maximalizaci zisku při zachování konkurenceschopnosti, pohyb na dynamickém trhu s hbitostí pro trvalý úspěch.

Role pricing Leada je velmi klíčovou rolí. Hodí se pro člověka, který má značné zkušenosti s cenotvorbou z maloobchodu/e-commerce, rozumí si s obchodními i datovými modely a umí překládat obchodní potřeby různým zainteresovaným stranám. Pokud chcete být na začátku transformace ve společnosti, kde se dělá skutečný byznys, je tato pozice právě pro vás!

  • Rozvoj a implementace strategie: Navrhnete a provedete cenové strategie, které budou v souladu s cíli společnosti a zajistí jejich bezproblémovou integraci napříč provozy.

  • Analýza trhu: Budete hodnotit trendy na trhu, cenové taktiky konkurentů a chování spotřebitelů, abyste identifikovali příležitosti a potenciální výzvy a podle toho přizpůsobili strategie.

  • Segmentace a optimalizace cen: Budete segmentovat produkty/kategorie na základě citlivosti poptávky a cenové elasticity, čímž vytvoříte optimální cenové struktury.

  • Experimentování a testování: Budete provádět cenové experimenty a A/B testy, abyste zjistili nejúčinnější cenové strategie pro různé produkty.

  • Sledování konkurence: Budete průběžně sledovat ceny a postavení konkurentů na trhu a doporučovat úpravy, abyste si udrželi naši konkurenční výhodu.

  • Vývoj hodnotové nabídky: Identifikujete jedinečné prodejní body a hodnotové nabídky, které podloží rozhodnutí o ceně.

  • Maximalizace zisku: Budete analyzovat produktové marže a ziskovost a zajistíte, že cenová rozhodnutí budou v rovnováze mezi maximalizací zisku a udržením konkurenceschopnosti.

  • Analýza dat a reporting: Budete shromažďovat a analyzovat cenový výkon, prodejní trendy a údaje o chování zákazníků. Vytvářejte užitečné statistiky prostřednictvím sestav, které vám pomohou při cenových strategiích.

  • Doporučení založená na datech: Budete využívat statistiky založené na datech k identifikaci oblastí zlepšení a navrhování praktických doporučení.

Profil kandidáta

  • Mluvíte plynně česky a anglicky (denní komunikace).

  • Máte komplexní znalosti a zkušenosti s různými cenovými modely a odbornost v používání dynamického oceňovacího softwaru k optimalizaci cenových strategií.

  • Jste zběhlí v analytickém myšlení, ve spojení s robustními matematickými a statistickými schopnostmi, které umožňují zasvěcenou interpretaci dat pro informované rozhodování.

  • Dobře rozumíte finančním konceptům, což usnadňuje analýzu dopadu cen na marže, ziskovost a celkovou finanční výkonnost.

  • Zkušenosti s implementací nových procesů a řízení změn

  • Dobře rozumíte obchodním principům, dynamice trhu a chování spotřebitelů, což vám umožňuje strategické sladění cenových strategií s širšími obchodními cíli.

  • Jste schopni prokázat dovednosti projektového managementu, zajistit efektivní realizaci cenových iniciativ, od konceptualizace po implementaci a hodnocení.

  • Máte potenciál k vedení týmu.

Nabízíme

  • 29 dní volna (20 dní dovolené, 5 dní relax days, 3 dny sick days, den dobrovolnictví + volno na péči o člena rodiny.

  • Chcete si splnit svůj kreativní nebo cestovatelský sen? Žádný problém; po roce si můžete vzít volno - až měsíc dovolené. Po dvou letech lze využít až 2 měsíce volna na cestování.

  • Stravenky

  • Multisport karta

  • Cafeterie, měsíční příspěvky na penzijní připojištění a Dny zdraví.

  • Flexibilní pracovní doba – v závislosti na pozici a povinnostech si můžete upravit začátek a konec svého dne.

  • Home Office 2x týdně.

  • Odměna za odpracované roky ve společnosti.

Benefity

  • Sick Days

  • Dovolená navíc

  • Cafeteria systém

  • Příspěvek na penzijní připojištění

  • Příspěvek na stravování

NABÍRÁME MUŽE I ŽENY

Kontakt

ManpowerGroup s.r.o.
Nikola Váně
+420703865297
ID: 4792976  Datum zveřejnění: 25.3.2024  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.