Kontrolor - metodik do oddělení kvality kontrolních akcí

Nejvyšší kontrolní úřad

Místo práce
Praha 7, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
01.02.2019

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• spolupráce na přípravě strategií, koncepcí a metodik kontrolní činnosti
• zpracování návrhů metodik a standardů řízení kvality kontrolní činnosti
• poskytování pomoci při kontrolní činnosti včetně účasti v kontrolních akcích
• vyhodnocování úrovně plnění standardizovaných postupů (sledování kvality provádění kontrolní činnosti, úrovně dokumentace kontrolních akcí a zpětné posouzení procesu kontrolní činnosti)
• posuzování návrhů kontrolních závěrů a návrhů programů kontrolních akcí

Požadujeme:
• vysokoškolské vzdělání magisterské úrovně ekonomického směru
• praxe v oblasti výkonu kontroly (zejména ve veřejné správě)
• znalost práce s MS Office
• znalost anglického jazyka výhodou (práce s anglickým textem)
• přehled o právním systému ČR a orientace v legislativě EU
• znalost účetnictví nebo základní orientace v účetnictví
• komunikační dovednosti, schopnost týmové i samostatné práce, pečlivost, přesnost, spolehlivost, pracovní nasazení, flexibilita
• schopnost analyticko-syntetického myšlení a ochotu k osvojování nových dovedností

Zaměstnanecké výhody, benefity

• zajímavou a perspektivní práci ve významné státní instituci
• průběžné prohlubování kvalifikace a možnost profesního růstu
• plat podle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., příloha č. 2
• pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností změny na dobu neurčitou
• zaměstnanecké výhody (pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, stravenky, dětská skupina)

Informace o náboru

Nabídky se strukturovaným životopisem zasílejte nejpozději do 28.12.2018 případně poštou na adresu: Nejvyšší kontrolní úřad, odbor personální, Jankovcova 2, 170 04 Praha 7. V případě, že nebudete vyrozuměni do 30 dnů od data ukončení přijímání přihlášek od uchazečů, nepostupujete do dalšího kola výběrového řízení.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

ekonomie

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Nejvyšší kontrolní úřad je nezávislá kontrolní instituce, jejímž posláním je kontrolovat hospodaření státu – a to jak na straně příjmů, tak na straně výdajů. Úkolem NKÚ je poskytovat zpětnou vazbu tvůrcům a vykonavatelům politik státu, aby věděli, jak a za jakou cenu se tyto politiky podařilo naplnit, do jaké míry byly účinné a jaké měly ekonomické a další dopady. NKÚ předkládá vládě, Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR, Senátu Parlamentu ČR, ale i odborné a široké veřejnosti nezávislé a nestranné informace o tom, zda byly prostředky státu vynaloženy účelně, hospodárně a efektivně a zda při tom byly dodrženy právně závazné normy. Smyslem NKÚ je odpovědět na otázku, zda a do jaké míry přispěly veřejné prostředky ke kýženému zlepšení stavu, a upozornit na slabiny v rámci jejich vynakládání.
ID: 3563346  Datum zveřejnění: 19.12.2018