Compliance Officer

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.

Místo práce
Staré Město, Praha
Druh pracovního poměru
zkrácený úvazek, živnost
Mzdové podmínky (brutto)
Od 40 000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho klienta, malou finanční instituci, hledáme vhodného kandidáta na pozici

Náplň práce:

  • Monitoring nové i stávající právní úpravy a její promítání do vnitřních procesů a předpisů
  • Stálá a průběžná kontrola souladu činností s vnitřními i právními předpisy
  • Sledování značného množství sektorové (podle typu finanční instituce - malá finanční instituce) regulace v podobě evropských nařízení, výkladových stanovisek, českých zákonů, vyhlášek či úředních sdělení regulátora
  • Zaznamenávání a monitorování rizik
  • Kooperace s externími auditory (účast na jednáních, reflexe výstupů externího auditu)
  • Příprava ročního programu compliance a hodnotící zprávy o činnosti (zpravidla 1x ročně)
  • Účast na jednáních s orgánem dohledu (Českou národní bankou)
  • Úzká spolupráce s představenstvem a kontrolní komisí záložny

Požadujeme:

  • Vysokoškolské vzdělání ekonomického nebo právnického zaměření
  • Praxi na pozici compliance alespoň 5 let (nejdéle v posledních 10 letech) nebo praxe v compliance povinné osoby (finanční instituce) 2 roky (nejdéle v posledních 5 letech)
  • Schopnost v krátké době se seznámit s platnou právní úpravou týkající se fungování družstevních záložen a související regulací ČNB a EBA
  • Systematické a analytické myšlení
  • Samostatnost a velmi dobré komunikační schopnosti
  • Schopnost zjištěné skutečnosti prezentovat písemnou i ústní formou
  • Velmi dobrá uživatelská znalost MS Office

Nabízíme:

  • Možnost částečné práce z domova - dle domluvy
  • Práce na cca 10 až 20 hodin týdně - dle domluvy
  • Nástup možný ihned
  • Možnost dalšího vzdělávání
  • Příjemný kolektiv, vstřícný přístup
  • Práce v zavedené a stabilní společnosti
  • Možnost práce na DPP/IČO
  • Místo výkonu práce -

    Praha 1 - Staré Město

Výhodou spolupráce s námi je rychlost! S našimi konzultanty absolvujete pouze telefonický pohovor!

Zaměstnanecké výhody, benefity

Možnost občasné práce z domova

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme ryze česká společnost, která již 10 let poskytuje personální služby.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 4497261  Datum zveřejnění: 9.1.2023  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje. Spodní hranice mzdy (brutto): 40 000 Kč/měsíc