Reagujte bez životopisu

Linux Specialista

PŘEDVÝBĚR.CZ s.r.o.

Vršovice, Praha, Česká republika (Pozice umožňuje občasnou práci z domu)
Druh pracovního poměru
plný úvazek, internship, stáž
Mzdové podmínky (brutto)
Od 45 000 Kč/měsíc

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Pro našeho klienta, společnost plnou IT zapálených odborníků, která dodává inovační řešení zákazníkům a pomáhá jim nápady uvádět do praktického života, hledáme vhodné kandidáty na pozici Linux Specialista.

Hledáme zkušené kolegy s perfektní znalostí češtiny a angličtiny. Linuxový specialista je klíčovým členem týmu v IT odvětví, neboť zajišťuje bezproblémový chod a zabezpečení široce používaných Linuxových systémů, které jsou základem mnoha serverů, databází a aplikací kritických pro podnikání.
Linuxový specialista hraje zásadní roli v oblasti virtualizace, jelikož poskytuje expertní znalosti a technickou podporu pro implementaci, správu a optimalizaci virtualizovaných prostředí, které jsou založeny na Linuxu, což umožňuje efektivnější využívání hardwarových zdrojů a zlepšuje flexibilitu a škálovatelnost IT infrastruktury. Vážíme si samostatnosti a firemní kulturou podporujeme lidi v sebe-rozhodování. Minimalizujeme pravidla a respektujeme individualitu a silné stránky každého člena týmu.

Náplň práce:

  • Instalace a konfigurace: Nastavení nových Linuxových systémů a serverů, včetně instalace operačního systému, softwaru a konfigurace síťových nastavení
  • Údržba a aktualizace: Pravidelná údržba systémů, včetně aplikace bezpečnostních záplat, aktualizací a oprav chyb
  • Zálohování a obnova: Implementace strategií zálohování a obnovy dat pro zajištění integrity a dostupnosti dat
  • Zabezpečení: Zajištění bezpečnosti systému pomocí firewallů, antivirových programů a sledování síťového provozu pro prevenci a detekci neoprávněného přístupu
  • Síťová administrace: Správa síťových služeb jako jsou DHCP, DNS, VPN, a další
  • Řešení problémů: Diagnostika a řešení problémů souvisejících s hardwarem, softwarem a síťovými problémy
  • Řešení incidentů a odstraňování chyb: Rychlé reagování na problémy, odstraňování chyb a zlepšování systémů
  • Virtualizace: Docker, Kubernetes, KVM, (Xen, LXC) – výhodou
  • Cloud computing: Práce s cloudovými platformami, jako jsou AWS, Azure nebo Oracle Cloud, pro provoz infrastruktury a aplikací
  • Dokumentace: Vytváření a udržování dokumentace týkající se konfigurace, procesů a postupů
  • Školení a rozvoj: Udržování aktuálních znalostí v oblasti a poskytování školení týmu a kolegům

Požadované dovednosti:

  • Znalost Linuxových distribucí: Zkušenosti s různými distribucemi jako jsou CentOS, Ubuntu, Red Hat, Oracle Enterprise Linux, Fedora, Debian, Alma Linux, Rocky Linux atd.
  • Skriptování a programování: Schopnost psát a ladit skripty v jazycích jako je Bash, Python
  • Síťové technologie: Porozumění síťovým protokolům a službám.
  • Znalost cloudových technologií: Praxe s cloudovými platformami jako Oracle, AWS, Azure nebo Google Cloud může být plus
  • Bezpečnostní praxe: Znalost nejlepších bezpečnostních praxí a protokolů
  • Řešení problémů: Schopnost efektivně diagnostikovat a řešit problémy
  • Komunikační dovednosti: Důležité pro práci v týmu a komunikaci s jinými odděleními
  • Organizační dovednosti: Schopnost spravovat několik úkolů a projektů současně
  • znalost databázových serveru jako PSQL, SQL a MySQL
  • Virtualizace: Docker, Kubernetes nebo KVM, (Xen, LXC) – výhodou
  • Znalost distribuci jako např. CentOS, Alma, Rocky, ubuntu, RedHat, Debian, Oracle Linux apod.
  • Znalost cloudových technologií: Praxe s cloudovými platformami jako např. Oracle, AWS, Azure nebo Google Cloud

Nabízíme:

  • Přístup k předním, špičkovým cloudovým technologiím včetně možnosti certifikace
  • Flexibilní pracovní doba s možností Home Office
  • Samozřejmostí jsou stravenky v hodnotě 160 Kč, multisport karta, kurzy angličtiny a němčiny, kvalitní značkový HW, 5 týdnů dovolené, firemní akce 4x do roka, mladý kolektiv …
  • Místo výkonu práce je Praha 10 - Vršovice

Výhodou spolupráce s námi je rychlost! S našimi konzultanty absolvujete pouze telefonický pohovor!

Zaměstnanecké výhody, benefity

Vzdělávací kurzy, školení
Stravenky/příspěvek na stravování
Firemní akce
Dovolená 5 týdnů
Možnost občasné práce z domova
Flexibilní začátek/konec pracovní doby
Příspěvek na sport/kulturu/volný čas

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme ryze česká společnost, která již 10 let poskytuje personální služby.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Kontakt

Kontaktní osoba: PŘEDVÝBĚR.CZ konzultant
E-mail: poslat životopis
Na to, abyste reagovali na tuto nabídku, nepotřebujete životopis. Stačí, když vyplníte formulář.Odpovědět na nabídku
ID: 4802082  Datum zveřejnění: 8.4.2024  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje. Spodní hranice mzdy (brutto): 45 000 Kč/měsíc