Expert informační bezpečnosti– bezpečnostní monitoring a incident management

Raiffeisenbank a.s.

Místo práce
Praha 4, Česko
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
50-65000

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Tým Informační bezpečnosti hledá nového kolegu do svých řad. Pokud jste spolehlivý, komunikativní a samostatný člověk, který má přehled nejenom o bezpečnostních technologiích, ale i způsobech jejich obcházení, útocích na informační systémy a není vám cizí svět IT systémů, zkuste to s námi!

Co budete na pozici dělat?

• Budete vlastníkem procesů zajišťujících bezpečnostní monitoring v informačním systému banky, vyhodnocování událostí a řešení bezpečnostních incidentů
• Metodicky budete řídit Security Operation Centre, které zajišťuje první úroveň zapracování událostí
• Budete vytvářet metodické postupy a interní standardy související se svěřenými procesy a kontrolovat jejich dodržování a soulad s regulatorními požadavky
• Budete provádět monitoring a vyhodnocování bezpečnostních událostí a incidentů
• Budete spolupracovat s IT administrátory v rámci svěřených procesů a při implementaci a rozvoji technologií bezpečnostního monitoringu
• Budete monitorovat a vyhodnocovat nová rizika, hrozby a útoky, navrhovat a prosazovat odpovídající bezpečnostní opatření, zejména rozvíjet možnosti včasné reakce na bezpečnostní incidenty a jejich zvládání
• V rámci týmu informační bezpečnosti budete spolupracovat na vývoji a zabezpečení informačního systému banky a nabízených produktů (koncové počítače, sítě, servery, operační systémy, aplikace, autentizace a autorizace, cloudy)
• Budete klíčovou součástí týmu řešícího bezpečnostní incidenty

Zaměstnanecké výhody, benefity

A co nabízíme my?

• Práci v přátelském kolektivu. Mezilidské vztahy a důvěra – to jsou oblasti, které si naši zaměstnanci pochvalují
• Možnost odborného růstu a seberealizace – interní posuny jsou u nás častější, než jinde
• Benefity na míru – třeba výhodný úrok na hypotéku nebo místo ve školce pro děti (a k tomu klasika – kafeterie, stravenky, zvýhodněné produkty a další…)

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně

Osobnostní předpoklady a dovednosti

A jaká je naše predstava o kandidátovi?

• Vyznáte se v mezinárodních standardech a „best practice“ v oblasti informačních technologií
• Máte přehled o všech oblastech informačních a bezpečnostních technologií (sítě, operační systémy, databáze, aplikační servery, síťové protokoly, aplikace, programovací prostředí)
• Máte za sebou 2 roky praxe v oblasti informační bezpečnosti a v oblasti vývoje a provozu informačních systémů
• Máte za sebou alespoň 3 roky praxe v oblasti informační bezpečnosti a 2 roky praxe v oblasti vývoje a provozu informačních systémů
• Rychle se orientujete v nových nebo neznámých technologiích
• Jste samostatný, kreativní a komunikativní
• Angličtina vám nedělá problém jak v psané, tak mluvené formě

Náskok před ostatními budete mít, pokud:

• Máte zkušenost s procesy a systémy SIEM, zejména ArcSight
• Máte praktické zkušenosti se síťovými technologiemi a operačními systémy
• Máte vysokoškolské vzdělání nebo odborné certifikace
• Orientujete se v bankovní problematice nebo finančním sektoru

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme klientsky nejpřívětivější banka roku 2018 v České republice, přidejte se k nám!
ID: 3560386  Datum zveřejnění: 13.12.2018  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 50-65000