Specialista/ka řízení aktiv a pasiv

Raiffeisenbank a.s.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Do týmu Asset & Liability Managementu hledáme kolegu/kolegyni s předchozími zkušenostmi s agendou asset &liability managementu. Umíme ale také zaučit i šikovného a bystrého absolventa vysoké školy s matematicko-fyzikálním zaměřením.

Co budete na této pozici dělat?

  • Řídit likviditu banky a zajišťovat vhodné zdroje financování pro úvěrové a investiční aktivity banky
  • Řídit úrokové riziko v souladu se schválenou strategií, realizovat zajišťovací operace a spolupracovat na zajišťovacím účetnictví
  • Spolupracovat na nastavení systému interního oceňování zdrojů, vnitrobankovní sazby, ceny likvidity
  • Koordinovat emise vlastních dluhopisů banky
  • Předkládat reporty a analýzy finančnímu řediteli a Výboru pro řízení aktiv a pasiv
  • Spolupracovat na systému krizového řízení banky v otázkách krize likvidity a kapitálu
  • Komunikovat s odbornými útvary mateřské banky RBI, se zástupci ratingové agentury a pod.

Jaká je naše představa o kandidátovi?

  • Máte velmi dobrou znalost finanční matematiky, produktů finančních trhů a finančních derivátů
  • Umíte zpracovávat data a datové analýzy včetně psaní SQL scriptů
  • Disponujete strukturovaným analytickým myšlením
  • Umíte pracovat v týmu, ale zároveň jste schopný/á samostatné práce
  • Máte dobré prezentační a komunikační dovednosti
  • Ovládáte anglický jazyk na pokročilé úrovni
  • Jste zaměřen/na na výsledek

A co nabízíme my?

  • Možnost poznat banku zevnitř – spolupráce s obchodními i servisními útvary, úzká spolupráce s dealingem banky a útvarem Řízení tržních rizik
  • Mezinárodní spolupráci s odbornými útvary mateřské banky RBI a ostatních bank ze skupiny RBI
  • Různorodé pracovní úkoly týkající se mnoha oblastí v bance a bankovního trhu i finančních trhů
  • Možnost odborného i osobnostního růstu
  • Benefity na míru – třeba výhodný úrok na hypotéku nebo slevy u řady společností (a k tomu klasika – kafeterie, stravenky, týden dovolené navíc a další…)

Jak se přihlásit?

Po vyplnění formuláře níže budete přesměrováni do našeho interního systému, ve kterém se na pozici můžete přihlásit dvěma způsoby:

1) prostřednictvím svého LinkedIn účtu: klikněte na tlačítko "Podat žádost: LinkedIn" - jdeme sice s dobou, ale uděláte nám radost, když do přihlášky přiložíte i Váš životopis :)

2) prostřednictvím profilu v našem systému: klikněte na tlačítko "Podat žádost" a pokud se na pozici u nás hlásíte poprvé, postupujte přes „Vytvořit nový profil“.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme klientsky nejpřívětivější banka roku 2018 v České republice, přidejte se k nám!
ID: 3651973  Datum zveřejnění: 25.4.2019  Nabídka práce je převzata z jiné stránky nebo zdroje.