Senior Buyer - non-food retail

SBR CONSULTING SERVICES LTD, Odštěpný závod

Místo práce
Praha 4, Česko
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
50-65.000,-

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Hledáte uplatnění v nákupu a máte již předchozí zkušenost z oblasti retailu? Umíte vyjednávat, obhájit si svůj názor a připravit strategický měsíční/kvartální/roční plán pro určitou kategorii? Náš klient je připraven nabídnout nejen prostor k seberealizaci, ale i expertní tým kolegů, ve kterém se můžete profesně posouvat navzájem.

Kdo je naším klientem? Silná maloobchodní značka s prodejnami ve více než 10 zemích Evropy. V non-food segmentu si za 20 let působení u nás získala důvěru českých a slovenských zákazníků. Klient provozuje síť 50 prodejen v regionu ČR a SR. Hladký provoz podporuje pražská centrála, jejíž stěžejní součástí je právě nákupní oddělení.

Jaké konkrétní aktivity Vás čekají, pokud se s klientem rozhodnete spojit síly?

Analýza sortimentu na cca 50 prodejnách v regionu CZ a SK
Hledání prostoru pro sortimentní obohacení a všeobecné inovace týkající se nabízeného zboží, jeho kvality, dostupnosti, cen atp.
Strategický nákup pro danou kategorii, včetně samostatného vyjednávání odběratelsko-dodavatelských vztahů (dlouhodobé kontrakty - marže, velikost poskytnuté prodejní plochy, způsob vystavení atp.)
Komunikace s nákupním oddělením v Německu, spolupráce s místním category manažerem
Výběr sortimentu do lokálních akcí, řízení aktivit ke snižování hodnoty skladových zásob
Spolupráce s lokálním a korporátním oddělením marketingu
Spolupráce s vedoucími prodejen (informace o prodejnosti zboží, launch nových produktů a materiálů, instrukce pro merchandising atd.)
Monitoring konkurence, používání informací z trhu
Jaký profil nás zaujme?

Silné vyjednávací dovednosti, zkušenost se samostatným jednáním s dodavateli (i v AJ)
Schopnost logického uvažování v kombinaci s obchodním přístupem
Chuť do analytických činností
Dar komunikovat v rámci týmu a umění se domluvit
AJ na úrovni B2 a vyšší, němčina může být výhodou
Zkušenost s technickým, ideálně stavebním/interiérovým sortimentem velkou výhodou (znalost výrobců, dodavatelů, značek zboží, technických parametrů atd.)
Nadšení pro oblast bydlení, vybavení domácnosti a rekonstrukcí
Znalost českého a slovenského maloobchodního trhu
Jaký balíček benefitů nabízíme?

Ohodnocení v návaznosti na předchozí zkušenosti
Zázemí silné obchodní společnosti, která se o své zaměstnance vzorně stará
Zajímavou, nerutinní práci
Možnost osobního a profesního rozvoje (jazykové kurzy AJ/NJ, odborná školení atd.)
5 týdnů dovolené
Příspěvek na penzijní připojištění
Kartu Multisport na sportovní vyžití
Klouzavou pracovní dobu
Kanceláře na Praze 4 u metra C
Zahájení spolupráce ihned nebo dohodou
Pokud Vás pozice zaujala, pošlete nám Váš životopis. Pokud se domluvíme, uděláme, co je v našich silách, abychom Vás na pohovor co nejlépe připravili. Víme přesně, koho klient hledá a jaké kompetence je třeba prokázat k úspěšnému absolvování výběrového řízení.

Budeme se těšit na spolupráci.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Maloobchod

Silná maloobchodní značka působící na poli technických produktů.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2) nebo Český jazyk - Pokročilý (C1)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme součástí Southwestern Family, mezinárodní skupiny firem s tradicí od roku 1855. Soustředíme se na rozvoj společností v oblasti Sales Consultingu a Human Resources.
V SBR Recruiting nehledáme lidi s nálepkou - hledáme potenciál.
Vyzkoušejte si nás - jsme připraveni!

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 3491405  Datum zveřejnění: 13.9.2018  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 50-65.000,-