Sales Engineer – career opportunity for graduates!

SBR CONSULTING SERVICES LTD, Odštěpný závod

Místo práce
Hradec Králové, Česko
plný úvazek
Mzdové podmínky (brutto)
35-37.000,- + 10.000,-

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Hledáš příležitost, která odstartuje Tvoji kariéru? Vidíš se v mezinárodní firmě, která má propracované know-how, silnou pozici na globálním trhu a high-tech produkty, které nenabízí jen tak někdo? Mluvíš anglicky a máš ambice neustále se zlepšovat a růst? Pak bys mohl/a být ten/ta, kdo rozšíří naše řady!

Klient má v Čechách tým 50 obchodníků, kteří jsou rozděleni do produktových divizí a regionů, takže si vzájemně nekonkurují. Věkový průměr v týmu je 28 let a právě to, že klient dává šanci mladým obchodníkům/absolventům, kterým poskytne počáteční produktový trénink i průběžný obchodní mentoring, dělá z obchodního týmu skupinu motivovaných a velmi aktivních jedinců.

Jaké produkty klient nabízí? High-tech lasery, měřící techniku, mikroskopy a další.

Kdo je zákazníkem? Velké výrobní firmy (v Čechách s převahou automotive), dále firmy v oblasti farmacie, potravinářství, výzkumu atp.

Co dělá Sales Engineer? Má zodpovědnost za přidělený region a všechny jeho zákazníky, pro které je kontaktní osobou. Je nositelem produktové znalosti ve své divizi, umí zákazníkům poradit a vysvětlit, jak produkty fungují a jaké mají technické specifikace. Navštěvuje stávající zákazníky a vede schůzky s potenciálními novými zákazníky.

Jak si můžeš práci představit, pokud si s klientem padnete do oka?
- Navazování a rozvíjení obchodních vztahů v regionu (nesmíš se bát telefonovat a potkávat se na osobních schůzkách)

V praxi to znamená:

- Návštěvy stávajících klientů
- Vedení schůzek s potenciálními zákazníky
- Prezentování produktů
- Hledání ideálního řešení pro zákazníka
- Vyjednávání obchodních podmínek
- Poskytování konzultací klientům

Svůj čas budeš dělit mezi kancelář a terén 40/60. Zázemí pražského officu Ti je k dispozici 2 dny v týdnu, kdy si můžeš zorganizovat kalendář, domluvit schůzky a pobavit se s kolegy. Zbylé 3 dny budeš u zákazníků, kterých stihneš navštívit tak 5 za den.

Co od tebe očekáváme?
- Drive, nadšení, motivaci
- Vysoké cíle (osobní i profesní), ambice, energii, pozitivní přístup
- Chuť se učit a čerpat znalosti od kolegů a firmy
- Zaměření na mezilidské vztahy, vyspělou komunikaci
- Rodilou češtinu/slovenštinu a pokročilou angličtinu
- ŘP sk. B
- Zájem o moderní technologie

Všechno, co jsi si zatím přečetl/a v Tobě vzbudilo zájem, ale obáváš se technického zaměření produktů? Pokud jsi alespoň z části schopen/schopna analytického uvažování vůbec se bát nemusíš! Pošleme Tě na intenzivní trénink do Belgie, kde se všechno naučíš.

Co jsme připraveni Ti nabídnout?
- Fixní plat 35-40.000,-
- Variabilní složku na měsíční bázi
- Intenzivní vstupní trénink v Belgii
- Průběžný sales coaching, vedení a asistování při řešení komplexních případů
- Možnost být součástí motivovaného, mladého obchodního týmu
- Kariérní růst: Sales Engineer - Senior Sales Engineer - Team Leader - Area Sales Manager - Regional Sales Manager - Product Sales Manager
- Práci v progresivní, mezinárodní firmě, kde aktivně využiješ angličtinu
- Rozvoj v oblasti moderních technologií
- Firemní auto i pro soukromé účely
- Notebook, telefon
- Hlavní pracovní pracovní poměr na dobu neurčitou

Pokud Tě pozice zaujala, pošli nám Tvůj životopis. Pokud se domluvíme, uděláme, co je v našich silách, abychom Tě na pohovor co nejlépe připravili. Víme přesně, koho klient hledá a jaké kompetence je třeba prokázat k úspěšnému absolvování výběrového řízení.

Budeme se těšit na spolupráci.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Jiné neuvedené oblasti

Mezinárodní korporace prodávající high-tech produkty pro firmy v odvětví automotive, farmacie, výzkum atp.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Český jazyk - Expert (C2)

Řidičský průkaz

B

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Jsme součástí Southwestern Family, mezinárodní skupiny firem s tradicí od roku 1855. Soustředíme se na rozvoj společností v oblasti Sales Consultingu a Human Resources.
V SBR Recruiting nehledáme lidi s nálepkou - hledáme potenciál.
Vyzkoušejte si nás - jsme připraveni!

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 3589952  Datum zveřejnění: 30.1.2019  Základní složka mzdy (brutto) a další odměny: 35-37.000,- + 10.000,-