Vrchní rada - právník

Správa státních hmotných rezerv

Místo práce
Praha, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
květen 2021 nebo dle dohody
Mzdové podmínky (brutto)
Od 33 000 Kč/měsícSlužební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k ZSS do 14. platové třídy

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:
- tvorba koncepce zásadních programů změn forem vlastnictví majetku státu;
- tvorba návrhů koncepčně nových právních předpisů s celostátní působností nebo úprav věcí dosud neupravených nebo jejich komplexní posuzování v připomínkovém řízení nebo zpracovávání zásadních komplexních stanovisek k těmto předpisům;
- tvorba koncepce řešení věcně a právně nejsložitějších případů a zastupování veřejných zájmů v soudních a obdobných sporech spojených s vyhodnocováním a syntézou komplikovaných právních vazeb;
- zajišťování právní, administrativní, metodické a další agendy Správy státních hmotných rezerv, a to případně ve spolupráci ostatními organizačními útvary Správy;
- zpracování právních stanovisek a rozborů, poskytování právní podpory útvarům Správy;
- příprava veškerých podkladů pro mezirezortní připomínková řízení, externí legislativu a dalších podkladů, a to včetně podkladů vyplývajících z jednacího řádu vlády a legislativních pravidel vlády;
- a další činnosti vyplývající z kompetencí Oddělení.

Zaměstnanecké výhody, benefity

5 týdnů dovolené, sickdays, pružná pracovní doba, stravenky.

Informace o náboru

Předseda Správy státních hmotných rezerv jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSS“), vyhlašuje výběrové řízení na obsazení služebního místa Vrchní rada - právník v oboru služby 22. Legislativa a právní činnost.
Místem výkonu služby je Praha.
Předpokládaným dnem nástupu do služby: ihned nebo dle dohody.
Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru:
- Zpravidla na dobu neurčitou, v případě, že žadatel doloží doklad o vykonání úřednické zkoušky.
- Na dobu určitou, v případě, že žadatel zatím úspěšně nevykonal úřednickou zkoušku (§ 21 odst. 2 ZSS). Doba určitá je stanovena v trvání 12 měsíců (§ 29 odst. 1 ZSS) se zkušební dobou v délce 6 měsíců (§ 29 odst. 2 ZSS). Úspěšným složením úřednické zkoušky se mění doba určitá na dobu neurčitou.
Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 5. května 2021, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu (Správa státních hmotných rezerv, Šeříková 616/1, Praha 5, 150 85), nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu ([email protected]) nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: 4iqaa3x).
Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy:
„NEOTEVÍRAT – VŘ – 06253/21-SSHR“

Výběrového řízení na výše uvedené služební místo se v souladu se zákonem může zúčastnit žadatel, který:
1) splňuje základní předpoklady stanovené ZSS, tj.:
a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru (§ 25 odst. 1 písm. a) ZSS);
Žadatel dokládá písemným čestným prohlášením o státním občanství (formou zaškrtnutí příslušného pole ve formuláři žádosti) nebo kopií průkazu totožnosti, originál dokladu předloží žadatel při pohovoru (§ 25 odst. 1 písm. a) a b) ve spojení s § 26 ZSS) občanský průkaz, cestovní doklad, průkaz totožnosti občana Evropské unie nebo občana státu Norsko, Lichtenštejnsko, Island, průkaz o povolení k trvalému pobytu občana Evropské unie, jiný doklad prokazující totožnost občana Evropské unie, včetně občanství některého z jiných členských států Evropské unie (např. potvrzení o přechodném pobytu na území České republiky); jako doklad osvědčující státní občanství lze též doložit osvědčení o státním občanství;
b) dosáhl věku 18 let (§ 25 odst. 1 písm. b) ZSS);
c) je plně svéprávný (§ 25 odst. 1 písm. c) ZSS);
Žadatel dokládá písemným čestným prohlášením (§ 26 odst. 1 věta šestá ZSS) formou zaškrtnutí příslušného pole ve formuláři žádosti;
d) je bezúhonný (§ 25 odst. 1 písm. d) ZSS);
Žadatel dokládá výpisem z evidence Rejstříku trestů, který nesmí být starší než 3 měsíce. Pokud žadatel do žádosti poskytne údaje nutné k obstarání výpisu z evidence Rejstříku trestů, není již povinen výpis z evidence Rejstříku trestů doložit, neboť si ho služební orgán vyžádá na základě poskytnutých údajů přímo od Rejstříku trestů. Není-li žadatel státním občanem České republiky, je povinen doložit bezúhonnost obdobným dokladem o bezúhonnosti;
e) dosáhl vzdělání stanoveného zákonem pro toto služební místo (§ 25 odst. 1 písm. e) ZSS), tj. vysokoškolského v magisterském studijním programu;
Žadatel dokládá úředně ověřenou kopií dokladu o dosaženém vzdělání. Při podání žádosti lze doložit pouze písemné čestné prohlášení formou zaškrtnutí a doplnění příslušného pole ve formuláři žádosti. Uvedenou listinu lze doložit následně, nejpozději před konáním pohovoru;
f) má potřebnou zdravotní způsobilost (§ 25 odst. 1 písm. f) ZSS);
Žadatel dokládá písemným čestným prohlášením (§ 26 odst. 3 věta první ZSS) obsaženým v žádosti;
2) splňuje požadavek stanovený podle § 25 odst. 5 písm. b) ZSS služebním předpisem č. 2/2021, kterým se vydává jedenáctá systemizace služebních a pracovních míst Správy státních hmotných rezerv, kterým je:
- způsobilost mít přístup k utajovaným informacím stupně utajení „D“ (bezpečnostní prověrka pro stupeň utajení „Důvěrné“) v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, ve znění pozdějších předpisů;
Žadatel dokládá úředně ověřenou kopii platného Osvědčení fyzické osoby na stupeň utajení „Důvěrné“, popřípadě i originálem nebo úředně ověřenou kopií platného Osvědčení fyzické osoby na stupeň utajení „Tajné“ nebo „Přísně tajné“. Nedoložení tohoto dokladu není důvodem pro vyřazení žádosti podle § 27 odst. 2 zákona. Pokud žadatel nedisponuje příslušným dokladem a zároveň jeho žádost nebude z jiných důvodů vyřazena postupem podle § 27 odst. 2 ZSS, lze k žádosti přiložit Souhlas s podáním žádosti o vydání osvědčení fyzické osoby a absolvováním bezpečnostního řízení k ověření splnění podmínek k umožnění přístupu k utajované informaci stupně utajení DŮVĚRNÉ/TAJNÉ.
Omezení některých práv státních zaměstnanců (§ 81 ZSS):
- Státní zaměstnanec nesmí být členem řídících nebo kontrolních orgánů obchodních korporací provozujících podnikatelskou činnost, s výjimkou případů, kdy byl do těchto orgánů vyslán služebním orgánem; vyslaný státní zaměstnanec jedná v těchto orgánech jako zástupce státu, je povinen prosazovat jeho zájmy a nesmí od příslušné obchodní korporace pobírat odměnu, nestanoví-li zákon jinak. Zákaz pobírat odměnu trvá i v době po skončení služebního poměru. (§ 81 odst. 1 ZSS)
- Státní zaměstnanec může vykonávat jinou výdělečnou činnost než službu podle tohoto zákona pouze s předchozím písemným souhlasem služebního orgánu. (§ 81 odst. 2 ZSS)
Žádost zaslaná do výběrového řízení musí obsahovat tyto údaje:
- označení a adresa služebního orgánu, kterému je žádost adresována
- jméno, příjmení, titul
- datum narození
- adresu bydliště a adresu pro doručování (pokud je odlišná od místa bydliště)
- ID datové schránky, telefonické spojení, případně e-mail
- název služebního místa, na které je výběrové řízení vyhlášeno, odbor, oddělení
- prohlášení o svéprávnosti – není-li zvláštní přílohou
- prohlášení o zdravotní způsobilosti – není-li zvláštní přílohou
- státní občanství
- prohlášení o dosaženém vzdělání – není-li zvláštní přílohou
- seznam příloh
- datum, podpis žadatele
K žádosti je nutné doložit:
- není-li žadatel státním občanem České republiky, předloží doklad prokazující znalost českého jazyka nebo doklad prokazující, že se na žadatele vztahuje výjimka z prokazování znalosti českého jazyka (§ 25 odst. 2 ZSS),
- originál nebo úředně ověřenou kopii platného Osvědčení fyzické osoby na stupeň utajení „Důvěrné“, popřípadě i originálem nebo úředně ověřenou kopií platného Osvědčení fyzické osoby na stupeň utajení „Tajné“ nebo „Přísně tajné“ (je-li žadatel jeho držitelem). Pokud žadatel nedisponuje příslušným dokladem, lze k žádosti přiložit Souhlas s podáním žádosti o vydání osvědčení fyzické osoby a absolvováním bezpečnostního řízení k ověření splnění podmínek k umožnění přístupu k utajované informaci stupně utajení DŮVĚRNÉ/TAJNÉ.
K žádosti je vhodné doložit:
- strukturovaný profesní životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních, odborných znalostech a dovednostech
- doklad o splnění úřednické zkoušky státních zaměstnanců, nebo doklad o vykonané zkoušce odborné způsobilosti úředníka dle zákona č. 312/2002 Sb.
- motivační dopis
Žadatel nese náklady, které mu účastí ve výběrovém řízení vznikly.
Datum vyvěšení tohoto oznámení na úřední desku Správy státních hmotných rezerv a zveřejnění jeho elektronické verze na www stránkách Správy státních hmotných rezerv: 6. dubna 2021.
Datum sejmutí tohoto oznámení z úřední desky Správy státních hmotných rezerv a odstranění jeho elektronické verze z www stránek Správy státních hmotných rezerv: 6. května 2021.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

právo

Řidičský průkaz

B

Praxe na pozici/v oblasti

právní/státní správa

Počet let praxe

5

Osobnostní předpoklady a dovednosti

přesnost, spolehlivost, samostatnost.

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Správa státních hmotných rezerv (dále jen „Správa“) je ústředním orgánem státní správy v oblastech hospodářských opatření pro krizové stavy a státních hmotných rezerv. Byla zřízena zákonem č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy, ve znění pozdějších předpisů. Její působnost je upravena zejména zákonem č. 97/1993 Sb., o působnosti Správy státních hmotných rezerv, ve znění pozdějších předpisů.

V čele Správy je předseda, kterého jmenuje a odvolává vláda. Zásady činnosti Správy a zásady její organizace stanoví Statut Správy státních hmotných rezerv schválený usnesením vlády ze dne 3. prosince 2001 č. 1293.

Více informací na webových stránkách www.sshr.cz.
ID: 4056899  Datum zveřejnění: 6.4.2021  Spodní hranice mzdy (brutto): 33 000 Kč/měsíc