Odborný rada - právník

Správa státních hmotných rezerv

Místo práce
Praha, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
květen 2021 nebo dle dohody
Mzdové podmínky (brutto)
Od 31 000 Kč/měsícSlužební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k ZSS do 13. platové třídy (Příloha č. 2 Nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců).

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:
- celostátní koordinace a metodické usměrňování jednotného výkonu vlastnického práva státu;
- zajišťování právní agendy Správy státních hmotných rezerv, a to ve spolupráci s dalšími právníky oddělení právního;
- oblast obchodního práva – tvorba nových smluv, úpravy a aktualizace smluv stávajících;
- oblast občanského práva – zpracování agendy soudních sporů (studium podkladů, sepisování stanovisek, vyhledávání podobných právních případů a jejich řešení, přímé zastupování před soudy);
- agendy exekučních a insolvenčních řízení apod.;
- zpracování právních stanovisek a rozborů, poskytování právní služby útvarům Správy státních hmotných rezerv;
- monitoring právních předpisů, soudních a jiných rozhodnutí a článků dotýkající se činnosti Správy;
- koordinace přípravy a tvorby právních a interních předpisů;
- výkon dalších úkolů uložených přímým představeným, které jsou v náplni činnosti Oddělení.

Zaměstnanecké výhody, benefity

pružná pracovní doba, sickdays, stravenky

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začátečník (A2)

Ostatní znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Praxe na pozici/v oblasti

právo

Počet let praxe

5

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- dobrou znalost tvorby právních předpisů, -legislativního procesu a legislativních pravidel
- koncepční a strukturované myšlení
- důslednost, loajalita, pečlivost, samostatnost
- schopnost nést odpovědnost

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Správa státních hmotných rezerv (dále jen „Správa“) je ústředním orgánem státní správy v oblastech hospodářských opatření pro krizové stavy a státních hmotných rezerv. Byla zřízena zákonem č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy, ve znění pozdějších předpisů. Její působnost je upravena zejména zákonem č. 97/1993 Sb., o působnosti Správy státních hmotných rezerv, ve znění pozdějších předpisů.

V čele Správy je předseda, kterého jmenuje a odvolává vláda. Zásady činnosti Správy a zásady její organizace stanoví Statut Správy státních hmotných rezerv schválený usnesením vlády ze dne 3. prosince 2001 č. 1293.

Více informací na webových stránkách www.sshr.cz.
ID: 4059129  Datum zveřejnění: 9.4.2021  Spodní hranice mzdy (brutto): 31 000 Kč/měsíc