Odborný rada v Oddělení druhostupňového rozhodování HS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže

Místo práce
třída Kpt. Jaroše 7, 60455 Brno, Brno - město
Druh pracovního poměru
plný úvazek
Termín nástupu
01.11.2016
Nabízený plat (hrubého)
13. platová třída dle NV č. 564/2006 Sb.

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Státní zaměstnanec zařazený na daném služebním místě zejména:
• Koncepčním způsobem se podílí na koordinaci a sjednocování rozhodovací praxe v oblasti aplikace soutěžního práva a dále v oblasti veřejné podpory, významné tržní síly a svobodného přístupu k informacím.
• Připravuje návrhy vyjádření předsedy Úřadu k žalobám podávaným proti jeho rozhodnutím, včetně zpracování kasačních stížností a vyjádření ke kasačním stížnostem k Nejvyššímu správnímu soudu. Na základě písemného pověření zastupuje Úřad při jednání správního soudu.
• Vypracovává dle doporučení rozkladové komise, případně na základě pokynu předsedy rozkladové komise, návrhy rozhodnutí předsedy Úřadu o rozkladech a o návrzích na obnovu řízení nebo o přezkoumání rozhodnutí podle § 94 a násl. zák. č. 500/2004 Sb., jakož i o stížnostech na nečinnost. Odpovídá za vedení správního spisu během druhostupňového řízení.
• Monitoruje a analyzuje rozhodovací činnost správních soudů ve věcech ochrany hospodářské soutěže, veřejné podpory, významné tržní síly a svobodného přístupu k informacím, spolupodílí se na zpracování výročních zpráv Úřadu pro jednání vlády ČR a dalších zpráv dle potřeby.

Služební poměr na služebním místě odborného rady v Oddělení druhostupňového rozhodování HS je na dobu neurčitou v oboru služby „Hospodářská soutěž, dohled
nad zadáváním veřejných zakázek a koncesí a dohled nad poskytováním veřejné podpory“. Bližší info na www.uohs.cz POZOR!!!!: V případě zájmu je nutné zaslat žádost včetně požadovaných příloh dle z. č. 234/2014 Sb. a to pouze písemnou formou na adresu Úřadu nebo přes DS!!! (posláním pouze životopisu nesplníte podmínky pro přihlášení)

Zaměstnanecké výhody, benefity

5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, stravenky, možnost účasti na interních i externích školeních a konferencích, odměny, pružná pracovní doba.

Požadavky na zaměstnance

Pozici vyhovují uchazeči se vzděláním

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

obor právo nebo obdobný obor na právnické fakultě

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže je ústředním orgánem státní správy České republiky s pravomocemi v oblasti ochrany hospodářské soutěže, dohledu nad zadáváním veřejných zakázek a v monitoringu a koordinaci veřejné podpory.

Adresa společnosti

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže
třída Kpt. Jaroše 7
60455 Brno
http://www.uohs.cz
ID: 2610357   Datum zveřejnění: 3.10.2016