Junior laboratorní technik

Varroc Lighting Systems, s.r.o.

Místo práce
Šenov u Nového Jičína, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• studium zákaznických specifikací
• studium manuálů jednotlivých zařízení včetně metrologických požadavků
• studium technických listů a bezpečnostních karek pro jednotlivé polymery a chemické látky používané v laboratoři
• příprava vzorků na testování, např. řezání plastových výlisků vysokorychlostní pilkou, kondicionace, příprava roztoků pro testování
• příprava testování dle požadavků Portálu včetně souvisejících Plánů kontrol
• zkoušení mechanických, optických, teplotních a jiných vlastností plastů
• testování organických materiálů (lepidel)
• testování laků (hardcoat, basecoat)
• práce s hořlavinami a ředidly
• spolupráce s vedoucím týmu plastů na nestandardním testování

po zapracování:
• studium nových zákaznických specifikací (Ford, JLR, VW, Škoda, PSA, Renault, GM, ..)
• příprava testování DVP a PVP
• příprava šablon protokolů a jejich vydávání
• časové zpracování Timingu testů dle pritorit

Zaměstnanecké výhody, benefity

• pružná pracovní doba (fix 8:30 – 13:30)
• 25 dní dovolené
• Sick Days – 2dny/rok
• příspěvek na dopravu, možnost startovacího ubytování
• příspěvek na stravování
• variabilní bonusový systém
• možnost jazykového a odborného vzdělávání
• příspěvek na penzijní připojištění
• možnost podílet se na vývoji moderních produktů

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Osobnostní předpoklady a dovednosti

• VŠ vzdělání s chemickým zaměřením, znalost polymerů výhodou, zejména zkušenost materiálového testování
• zkušenosti v oblasti automobilového průmyslu vítána, základní přehled výroby předních světlometů (HDL) a zadních svítilen (RL)
• znalost práce na PC MS Office – Excel, Word, Outlook atd.
• znalost AJ slovem i písmem, další jazyk výhodou
• základní metrologické povědomí
• Ochota dále se vzdělávat
• Ochota pracovat ve dvousměnném provozu po dobu zapracování

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Společnost Varroc Lighting Systems v České republice je centrem vývoje a předním světovým výrobcem světelné techniky, forem a nástrojů pro automobilový průmysl. Mezi hlavní zákazníky patří společnosti Ford, VW, PSA, Jaguar, Land Rover, GM, Mercedes a Bentley.

S téměř 2300 zaměstnanci v České Republice nabízí společnost Varroc Lighting Systems uplatnění v Technickém centru zaměřeném na výzkum a vývoj světelné techniky v oblastech optiky, mechanické konstrukce a elektroniky. Vývojové centrum se nachází v Novém Jičíně a nově rovněž v Ostravě. Možnost uplatnění nabízí i výrobní závody a nástrojárna v Novém Jičíně a Rychvaldě, které se zaměřují na sériovou výrobu světelné techniky a návrh a výrobu forem, příslušenství a specializovaných strojů k podpoře výroby světelné techniky. Více informací o společnosti je k dispozici na www.varrocgroup.com.
ID: 3388726  Datum zveřejnění: 14.5.2018