Hlavný účtovník pre CZ

viridiusLAB AG

Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 - 2 000 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

● vykonáva odbornú účtovnícku a kontrolnú prácu vyžadujúcu znalosť teórie a praxe evidovania, triedenia, preverovania a analýzy finančných transakcií podľa predpisov platných pre Českú republiku;
● spracováva prijaté a vydané faktúry (vrátane priradenia výnosových/nákladových stredísk), platobné doklady a všetky účtovné operácie (časové rozlíšenie, majetok komplexne, účtovanie miezd, interné doklady rôzneho typu, pokladňa, ekasa) vrátanie pohybu skladových zásob v zmysle účtovných princípov a platných zákonov pre Českú republiku;
● kontroluje náležitosti daňových dokladov a zabezpečuje odstraňovanie ich nedostatkov;
● zodpovedá za daňovú agendu a spracovanie mesačných priznaní k DPH, kontrolných výkazov k DPH, dane z motorových vozidiel a dane z nehnuteľnosti v zmysle platnej legislatívy Českej republiky;
● zodpovedá za včasnú prípravu prevodných príkazov a tým aj dodržanie splatnosti prijatých faktúr;
● pravidelne spracováva reporty v rámci holdingu (výkaz ziskov a strát, rozvaha, otvorené pohľadávky a záväzky, likvidita);
● komunikuje s bankami, poisťovňami a finančnou správou;
● zodpovedá za spracovanie štatistických výkazov za jednotlivé spoločnosti;
● kontroluje a inventarizuje účty;
● odsúhlasuje pohľadávky a záväzky v rámci holdingovej skupiny;
● pripravuje reporty podľa požiadaviek nadriadených;
● podpora pri interných a externých auditoch;
● komunikuje s ostatnými oddeleniami v spoločnostiach, s manažmentom a v prípade potreby s centrálou v zahraničí;
● zabezpečuje podklady pre konsolidované závierky spoločnosti;
● zostavuje účtovnú závierku v zmysle platnej legislatívy Českej republiky;
● zabezpečuje úlohy ad hoc podľa pokynov Country Managera pre Slovenskú a Českú republiku.

• Zaujímavá práca so špičkovým a medzinárodne používaným účtovným programom Microsoft Dynamics - D365
• Práca pre nadnárodnú skupinu s centrálou vo Viedni
• Teambuildingy v zahraničí
• Práca z domu a kancelárie s moderným vybavením
• Možnosť odborného rastu v účtovníctve (D365, výnosové a nákladové strediská, reporting, IFRS)
• Možnosť zdokonaliť si jazyky a posunúť sa kariérne vyššie

Životopis zasielajte prosím v slovenskom jazyku. Životopis v anglickom jazyku nám pomôže a urýchli proces so zahraničnými kolegami ale nie je nevyhnutný.

Budeme kontaktovať iba uchádzačov vyhovujúcich uvedeným podmienkam.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Accounting and Auditing

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Teams - Pokročilý
Microsoft Dynamics NAV D365 - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5

Počet rokov praxe

5

● prax vo vedení podvojného účtovníctva v zmysle legislatívy platnej pre Českú republiku je podmienkou
● dobrú znalosť zákonov a s nimi súvisiacich predpisov týkajúcich sa účtovníctva a daní
● schopnosť orientovať sa v odbornej problematike a ochotu vzdelávať sa
● skúsenosti s reportingom v rámci konsolidovaného celku
● písomná aj ústna komunikácia s centrálou v zahraničí
● priateľská povaha a otvorená komunikácia
● orientácia na detail, samostatnosť a zodpovednosť pri plnení úloh
● analytické myslenie

viridiusLAB je dynamicky rastúca sieť testovacích, enviromentálnych, farmaceutických a kalibračných laboratórií. Aktuálne pokrýva krajiny ako Nemecko, Taliansko, Slovensko a Česko s centrálou vo Viedni.

viridiusLAB sa z 2 laboratórií na začiatku roku 2022 rozšíril na už viac ako 24 spoločností v 37 lokalitách a v súčanosti zamestnáva približne 500 ľudí. V najbližšej dobe plánuje zdvojnásobenie ktorého môžete byť súčasťou.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Filip Korman
E-mail: poslať životopis
ID: 4629660  Datum zveřejnění: 27.3.2024  Spodní hranice mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac