.NET Developer for fintech - 90.000CZK - 130.000CZK

CPL Jobs s.r.o.

Místo práce
Trnitá, Brno-střed, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
Po dohodě
Mzdové podmínky (brutto)
100.000CZK - 130.000CZK

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

As a .NET developer, you will be developing real-time transaction processing systems, which will support millions of trades every day.

You will also work closely with our business analysts to design and implement new functionality for our major institutional customers.

The delivery must be done in an agreed timeframe ... or you can negotiate a new one.

Zaměstnanecké výhody, benefity

- You can be a part of a highly sucessful and rapid growing company
- Salary and career advancements based on individual contribution, rather than seniority.
- Significant financial rewards for high performance
- You can also gain an opportunity to work at our office outside of Czech - e.g. Australia or New Zealand

Informace o náboru

In case of interest, do not hesitate to send us your CV or contact me directly at [email protected]

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Informační technologie, počítačové programování, webové portály

Global financial technology and asset servicing provider which powers the wealth management, administration and custodian platforms for some of the world's leading financial institutions.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Osobnostní předpoklady a dovednosti

- .NET (ASP.NET, VB.NET)
- C#

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Nabídka služeb personální agentury se zaměřením na obsazování volných pozic ve středním a vyšším managementu a pozic specialistů.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 3606672  Dátum zverejnenia: 26.3.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 100.000CZK - 130.000CZK