Franchise Sales Specialist

DP WORK s.r.o.

Místo práce
Pitterova 2855/7, Praha 3-Žižkov, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
Ihned

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

What you'll do:::
• Process the incoming flow of applicants for the franchise.
• Communicate with potential franchisee partners via all channels.
• Identify the needs of potential franchisee partners and present them our franchise.
• Estimating competencies and personal qualities of the applicant and setting up an assessment.
• Working on the agreement signing and business plan creation.
• Organization of the meeting of franchisees with company owner and top managers for approval of the candidate.

Zaměstnanecké výhody, benefity

What you'll need:::
• High school education with GCSE.
• Czech and English advanced knowled.f words and writing - active use every day.
• Negotiation and presentation skills.
• Great communication skills, no fear of communicating with people.
• Fast learning and flexibility.
• High level of motivation, responsibility and proactivity.
• Motivation to grow within the company.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské I. stupně

Osobnostní předpoklady a dovednosti

What we offer:::
• A competitive salary .
• 25 vacation days.
• High level of autonomy.
• Internal trainings.
• Refreshment in the office.
• Company events.
• An attractive office in Prague city center.
• Personal coaching.

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Personální a vzdělávací společnost, zabývající se náborem, vzděláváním, zprostředkováním práce a poradenstvím. Společnost působí v mnoha hospodářských oblastech a sektorech po celém území České republiky. V současné době patří mezi 10 největších personálních společností s výhradně českým vlastnictvím.
Agenturní zaměstnávání je jedna z cest, jak se dostat do kmenového stavu.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.

Počet zaměstnanců

1000 a více zaměstnanců
ID: 3998726  Dátum zverejnenia: 11.11.2020  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.