Specialista/-tka controllingu

Geis CZ s.r.o.

Místo práce
Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Jsme součástí nadnárodní logistické skupiny Geis se sídlem v německém Bad Neustadtu. Na českém trhu působíme již od roku 1991 a patříme zde mezi přední poskytovatele komplexních přepravních a logistických služeb. Ve svých pobočkách zaměstnáváme více než 1 200 zaměstnanců a stále rosteme.

Pro rozšíření našeho týmu centrály společnosti v Modleticích hledáme kolegu/kolegyni na pozici Specialista controllingu.

Náplň práce:

  • Tvorba pravidelných reportů, finančních a provozních analýz
  • Komplexní vyhodnocování výkonnosti firmy, interpretace finančních výsledků, příprava komentářů k hospodaření jednotlivých poboček a produktů
  • Tvorba rozpočtů, kontrola jejich plnění, analýza odchylek
  • Tvorba pravidelných forecastů a ad hoc analýz
  • Podíl na tvorbě kalkulací nových zákazníků, vyhodnocování stávajících
  • Aktivní podíl na měsíčních a ročních finančních závěrkách, úzká spolupráce s účetním oddělením
  • Správa manažerského a nákladového účetnictví
  • Kontrola a analýza stavu pohledávek
  • Podpora jako klíčový uživatel provozního softwaru za oblast financí
  • Komunikace s centrálním controllingovým oddělením, spolupráce na konsolidaci skupiny

Požadujeme:

  • VŠ/SŠ vzdělání ekonomického směru
  • Znalost účetnictví a controllingové metodiky
  • Komunikativní znalost NJ
  • znalost Excelu na dobré úrovni
  • Analytické a logické myšlení, systematický přístup
  • Pečlivost, důslednost, samostatnost, kreativita a flexibilita

Nabízíme:

  • Zázemí silné prosperující nadnárodní společnosti patřící k leaderům na českém trhu
  • Moderní pracovní prostředí centrály společnosti a přátelský kolektiv
  • Možnost seberealizace, zajímavou a odpovědnou práci
  • Vzdělávací program (odborné kurzy, firemní jazykové kurzy AJ/NJ,...)
  • 5 týdnů dovolené
  • notebook s datovým napojením, mobilní telefon (+možnost zapojení rodinných příslušníků do firemního programu volání s výhodnými tarify
  • kartu MultiSport za výhodných podmínek
  • Nástup dohodou

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Pozice je vhodná pro absolventa

Ano

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Pokud nás znáte, tak víte, že jsme specialisté v oboru dopravy a logistiky. Obrat přes 4 mld. CZK z nás činí jednoho z největších hráčů na českém trhu. Ve svých pobočkách zaměstnáváme téměř 1000 zaměstnanců a stále rosteme. Pojďte růst s námi!

Počet zaměstnanců

500-999 zaměstnanců
ID: 3724782  Dátum zverejnenia: 25.7.2019  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.