Business Intelligence Specialist - Senior

Letiště Praha, a. s.

Místo práce
Hlavní město Praha, Praha, Česko

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Rozjeď s námi startup ve firmě uprostřed města ve městě. Pojď s námi stavět inovační lab na Letišti Václava Havla.
Hledáme specialistu s rozsáhlými analytickými schopnostmi, vlastní iniciativou a profesní zvědavostí, který přistupuje proaktivně k hledání vztahů v datech a odhalování jejich významu. Hledáme člověka, co bude mít odvahu podílet se na rozhodnutích, která budou ovlivňovat běh celého letiště.

Co budeš v Airport Lab dělat?

Dostaneš jasné cíle a samostatnost v jejich plnění. Budeš spolupracovat se specialisty na letišti a vznikajícím produktovým týmem.

Budeš řešit komplexní problémy bez jasného řešení vytvářením hypotéz vycházejících z datové analýzy. Poskytovat podporu obchodním rozhodnutím pochopením dané problematiky. Řešit strategické a operativní otázky, se kterými se letiště potýká, a to včetně chování zákazníků, měření výkonu a efektivity produktu a marketingu. Budeš vykonávat rozsáhlé analýzy našich dat.

Začínáme ve třech a hledáme tebe, abys nám pomohl:
  • Ovládnout obrovské množství dat z mnoha systémů, samostatně odhalovat závislosti a trendy a navrhovat, jak je využít.
  • Vytvářet vícerozměrné business modely, definovat hypotézy a na základě dat samostatně hledat a navrhovat změny pro zlepšení efektivity systému a vytvářet doporučení pro strategická rozhodnutí.
  • Hledat cesty k doplnění či odhadnutí chybějících nebo nekvalitních dat.
  • Aktivně spolupracovat s týmy datových analytiků, programátory i business ownery na společných cílech.
  • Vizualizovat poznatky objevené v datech a sdílet zjištěné principy, závěry a doporučení technickému i netechnickému publiku.
  • Spolupracovat na designu a realizaci analytické platformy přehledně prezentující KPIs a metriky všem na letišti nebo potřebné pro běh dalších platforem umožňujících efektivní provoz letiště.

Co očekáváme od tebe?

  • Znalost metod data discovery a exploratorní analýzy.
  • Samostatnost a schopnost prioritizace složitých problémů.
  • Komunikační a organizační schopnosti.
  • Znalost nástrojů pro datovou analýzu, mj. SAP BO, R, Microsoft Excel.

Na co se můžeš těšit?

  • Na rozmanitou práci v unikátním prostředí mezinárodního letiště a možnost udávat směr jeho rozvoje.
  • Flexibilní pracovní doba s možností možnost home office.
  • Benefitní systém Cafeteria: 19 000 Kč ročně na benefity, které si vybereš sám (např. proplacení faktury za dovolenou, vzdělávací kurzy, Multisport karta nebo Flexipass poukázky).
  • 5 týdnů dovolené
  • 13. mzda
  • Dotované parkování a stravování, příspěvek na penzijní připojištění, jazykové kurzy a masáže za zvýhodněnou cenu.
  • Zvýhodněné tarify u mobilního operátora pro soukromé hovory.

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Letiště Praha, a.s., je provozovatelem Letiště Václava Havla Praha - největšího mezinárodního letiště v České republice. Hlavním posláním společnosti je nejen efektivně a bezpečně provozovat mezinárodní civilní letiště, ale také pečovat o jeho růst, přispívat k trvalému rozvoji civilní letecké dopravy v České republice, udržet její dostupnost pro širokou veřejnost a umožňovat klientům cestovat moderním, rychlým a komfortním způsobem. Klíčovými dceřinými společnostmi jsou Czech Airlines Handling, a.s., a Czech Airlines Technics, a.s. Kompletní informace o kariérních příležitostech naleznete na www.pracenaletisti.cz
ID: 3589981  Dátum zverejnenia: 30.1.2019  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.