Senior market risk konzultant - Praha

Praha

Popis pozice

Staňte se součástí společnosti, kde budete společně aplikovat pokročilé matematické metody ve finančnictví. Pozornost věnují i novinkám jako jsou Machine Learning / Artifical Intelligence nebo BlockChain. Pomáhají velkým bankám, pojišťovnám a fondům se systémy spravujícími tržní riziko, vývojem modelů nebo jejich validací. Starají se také o to, aby správně implementovali a používali moderní technologie. Dostanete tak příležitost být u projektů, které mění velké finanční instituce k lepšímu.

Stanete se součástí týmu, který se zabývá poradenstvím v různých oborech finančního sektoru. Denně řeší projekty, které souvisí s finančním řízením / modelováním, oceňováním, likviditou nebo finanční regulací a jejím dopadem na banky, pojišťovny a fondy.

Dostanete tak místo v mezinárodním týmu s unikátním know-how, kde najdete odborníky na tržní rizika bankovní i obchodní knihy, analýzu dat, vývoj a implementaci matematických modelů, regulaci finančnictví i projektové řízení.

Tým specialistů pomáhá klientům v oblastech řízení tržních rizik (např. měnové, úrokové, akciové riziko), oceňování finančních nástrojů, hedging, řízení kapitálu, řízení aktiv a pasiv (ALM) a regulace finančního sektoru.

Budete pracovat na projektech jak v Praze, tak i ve finančních centrech Evropy. Občas se objeví projekt s bankami a pojišťovnami v Británii nebo Americe. Je možnost se podílet i na zahraničních projektech.

Profil kandidáta

Pokud máte zkušenost s vývojem statistických modelů nebo s prací v bankovním sektoru v oblasti řízení tržního rizika, pak se Vám na pozici seniorního konzultanta bude hodit přehled o fungování finančního trhu a zápal pro věc.

Budete se neustále učit nové věci o bankách, pojišťovnách, fondech a řízení rizik. Orientujete se v oblasti regulace finančního trhu (např. FRTB, SA-CCR, IBOR reforma) a chcete své znalosti zlepšovat a aplikovat ji na zajímavých projektech i pro velké finanční instituce.

  • Vysoká škola „MatFyz“ zaměření (primárně pro tzv. Quant projekty) nebo ekonomické zaměření s přesahem do oblasti finančních trhů / derivátů / řízení rizika.

  • Mluvíte a píšete anglicky na vynikající úrovni (min. C1).

  • Máte zkušenosti s matematickým a jiným softwarem? Očekáváme výbornou znalost alespoň jednoho z následujících SW:

o R (např. Shiny),
o Python (např. Pandas / NumPy / Scikit learn), Jupyter,
o Matlab, C++
o SQL dotazování,
Na některých typech projektů je budete používat denně.

Nabízíme

Nástupní plat podle zkušeností a potenciální bonus 3x do roka, když Vám práce půjde od ruky. K tomu benefity, tady je pár z nich:

  • 5 týdnů dovolené a 5 sick days

  • iPhone a laptop k soukromým účelům

  • nabitou Cafeterii na cestování, jazyky, sport nebo relax

  • školení, certifikace a neomezený přístup do Udemy

  • online lékařské poradenství Ulékaře.cz

Kontakt

ManpowerGroup s.r.o.
Eva Picková
ID: 4151168  Dátum zverejnenia: 28.8.2021  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.