Lékař pro Centrální příjem s emergency

Městská nemocnice Ostrava, příspěvková organizace

Místo práce
Hornopolní 2637/24, Moravská Ostrava a Přívoz, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmínky (brutto)
Náborový příspěvek ve výši až 200.000 Kč

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

• Jste-li již lékař s ukončeným základním kmenem (anesteziologickým nebo chirurgickým nebo interním nebo VPL) a zařazený do specializační přípravy v oboru URGENTNÍ MEDICÍNA, garantujeme Vám kvalitní přípravu a vedení k atestaci
• VŠ vzdělání v oboru všeobecného lékařství, SPECIALIZOVANÁ ZPŮSOBILOST V URGENTNÍ MEDICÍNĚ
• Zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost

Zaměstnanecké výhody, benefity

• Náborový příspěvek ve výši až 200.000 Kč
• Možnost práce na zkrácený úvazek nebo na dohody.
• Platové ohodnocení dle předchozí praxe a růst platu garantovaný nařízením vlády. Poskytujeme příplatek osobní, za práci v noci, o víkendech a ve svátek, zvláštní příplatek.

Naše benefity:
• Podporujeme zaměstnance v celoživotním vzdělávání a osobním rozvoji.
• Týden dovolené navíc, takže celkem 5 týdnů volna.
• Dodatková dovolená na vybraných odděleních (dle rizik).
• Mimořádné 3 dny placeného zdravotního volna, tzv. sick days.
• Možnost umístit dítě od 2 let v naší Dětské skupině SRDÍČKO.
• Stravování v naší nemocniční jídelně s příspěvkem zaměstnavatele.
• Příspěvky z FKSP ve výši 9 500 Kč za rok dle výběru zaměstnance - na kartu MULTISPORT, příspěvky na rekreaci, kulturní a sportovní akce, dětské tábory, na vzdělávání a nákup knih, brýlí nebo zubní prevenci, na rehabilitaci, očkování a vitamíny, penzijní spoření a připojištění i kapitálové životní pojištění a další benefity vyplývající z kolektivní smlouvy.
• Možnost získat byt v Ostravě a zaměstnaneckou slevu na nájmu.
• Sleva v naší nemocniční lékárně na volně prodejné léky a přípravky.
• Výhodný tarif i pro Vaši rodinu.
• Zvýhodněné pojištění zaměstnanců za škody způsobené zaměstnavateli.
• Parkování pro zaměstnance v areálu MNO (v současné době omezený počet míst).
• Zvýhodněná nabídka služeb naší autodílny pro motoristy.
• Zaměstnanecké slevy pro pojištěnce zdravotních pojišťoven.
• Zajímavé slevy u smluvních partnerů (rekreace, elektro, banky, vinařství atp.).

Informace o náboru

Centrální příjem s Emergency (CPE) je samostatné pracoviště s úzkou návazností na ostatní obory nemocnice.
Oddělení slouží zejména pacientům, kteří přicházejí, anebo jsou záchrannou službou přivezeni pro akutně vzniklé onemocnění, úraz a jsou tříděni dle povahy postižení do jednotlivých sektorů CPE (interně neurologický, chirurgický, traumatologický). Pacientů se ujímá erudovaný personál dané odbornosti, který provádí diagnostiku, terapii a navrhuje další optimální řešení.
Součástí oddělení je emergentní hala, která slouží pro pacienty s akutním postižením, které je bezprostředně ohrožuje na zdraví, či životě a rychlý zásah multidisciplinárního týmu zdravotnického personálu je neodkladný. Po stanovení diagnózy a stabilizaci funkcí pacienta je zajištěný pacient předán cílovému oddělení.

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Vzdělání v oboru

Zdravotnictví

Osobnostní předpoklady a dovednosti

VŠ vzdělání v oboru všeobecného lékařství, SPECIALIZOVANÁ ZPŮSOBILOST V URGENTNÍ MEDICÍNĚ

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

V roce 1846 začalo město se stavbou první nemocnice, která byla uvedena do provozu v květnu 1848. Byla postavena na místě pozdějšího obchodního domu ASO, dnešní VZP.

V roce 1885 bylo rozhodnuto o výstavbě infekční nemocnice v dosud nezastavěných Fifejdách (původně Viehweide – pastviny, do provozu byla dána v roce 1886) a mělo se pokračovat ve výstavbě nemocnice všeobecné. Nedostatek finančních prostředků tento záměr oddálil až do roku 1891, kdy bylo usnesením obecního výboru města Moravské Ostravy rozhodnuto o výstavbě nové nemocnice. Stará jednopatrová budova v centru města už totiž zdaleka nevyhovovala svým vybavením i kapacitou potřebám města a jeho okolí. Nemocnice na Fifejdách byla slavnostně otevřena 14. dubna 1898 za přítomnosti moravského držitele barona Spenc-Bodena a až do roku 1918 nesla název Veřejná nemocnice císaře Františka Josefa v Moravské Ostravě. Původní kapacita byla 190 lůžek.

Stálý nedostatek peněz ve státní i městské pokladně brzdily další rozvoj nemocnice. Teprve v roce 1925 byl městskou radou projednán návrh na stavbu pavilonu pro krční onemocnění, který byl do roku 1927 nákladem 3 miliónů korun vybudován. V roce 1932 byl dostavěn moderní pavilón pro oddělení očních, ušních, nosních a krčních chorob se 128 lůžky. K dalšímu rozšiřování nemocničního komplexu došlo ve čtyřicátých letech minulého století, kdy se také specializují oddělení nemocnice a zřizují nové primariáty a ordináty. V roce 1935 tu bylo zaměstnáno 5 primářů, 12 sekundářů, 67 řádových sester, 8 ošetřovatelů, 32 domácích pomocnic a v administrativě kromě správce 9 úředníků. V roce 1938 měla nemocnice už 752 lůžek. Městská nemocnice patřila k největším nemocnicím na Moravě a byla vyhledávána pro odborný věhlas pacienty ze širokého okolí.

Stopadesátiletou historii nemocnice (od r. 1848 do r. 1998) mapuje kniha Městská nemocnice v proměnách času (autor Karel Jiřík a kol.), která vyšla na podzim r. 2002. Tento zajímavý dokument o zdravotnictví na Ostravsku, doplněn dobovými fotografiemi a ilustracemi.

Od 1. 1. 1992 je Městská nemocnice Ostrava příspěvkovou organizací města.
ID: 3897100  Dátum zverejnenia: 24.3.2020