Vrchní rada - vedoucí oddělení účetnictví

Správa státních hmotných rezerv

Místo práce
Praha 4, Česko
plný úvazek
Termín nástupu
ihned nebo dle dohody
Mzdové podmínky (brutto)
54 000 - 80 000 Kč/měsícSlužební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k ZSS do 14. platové třídy (Příloha č. 2 Nařízení vlády č. 304/2014 Sb., o platových poměrech státních zaměstnanců).

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Na služebním místě jsou vykonávány zejména následující činnosti:
- stanovování základních koncepčních a rozvojových směrů platebního a zúčtovacího systému realizace veřejných rozpočtů a jejich závěrečného zúčtování;
- komplexní zabezpečování vedení a zpracování účetnictví SSHR podle zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví a Vyhlášky č. 410/2009 Sb., kterou se provádí zákon o účetnictví;
- finanční kontrola hospodářských operací podle zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole a dle navazující legislativy;
- zajišťování vedení pokladny ústředí Správy a bezhotovostního platebního styku;
- zajišťování vypracování daňových přiznání k DPH a SD a vypořádání daní s příslušnými úřady;
- zajišťování provádění měsíčního vyhodnocování stavů a obratů na účtech u finančních ústavů a jejich porovnání na účetní stavy;
- řízení činností při sestavování účetní závěrky za Správu jako účetní jednotku;
- vytváření systému a metodiky při inventarizací majetku a závazků dle Vyhlášky č. 270/2010 Sb., o inventarizaci, vyhodnocování provedených inventarizací za Správu jako celek;
- posuzování nových právních předpisů v připomínkovém řízení;
- zajišťování zpracování účetních výkazů a jejich zasílání v předepsaných termínech do CSÚIS, případné následné řešení vzniklých chyb;
- výkon dalších úkolů vyplývající z kompetencí Odboru ekonomického.

Zaměstnanecké výhody, benefity

5 týdnů dovolené, 5 dnů sick days, pružná pracovní doba, stravenky

Informace o náboru

Předseda Správy státních hmotných rezerv jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „ZSS“), vyhlašuje 2. kolo výběrového výběrové řízení na obsazení služebního místa Vrchní rada - vedoucí oddělení účetnictví v oboru služby 1. Finance.
Místem výkonu služby je Praha.
Předpokládaným dnem nástupu do služby: ihned nebo dle dohody.
Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru:
- Zpravidla na dobu neurčitou, v případě, že žadatel doloží doklad o vykonání úřednické zkoušky.
- Na dobu určitou, v případě, že žadatel zatím úspěšně nevykonal úřednickou zkoušku (§ 21 odst. 2 ZSS). Doba určitá je stanovena v trvání 12 měsíců (§ 29 odst. 1 ZSS) se zkušební dobou v délce 6 měsíců (§ 29 odst. 2 ZSS). Úspěšným složením úřednické zkoušky se mění doba určitá na dobu neurčitou.

Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a jmenování na služební místo představeného (dále jen „žádost“) podané ve lhůtě do 11. listopadu 2022, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu (Správa státních hmotných rezerv, Šeříková 616/1, Praha 5, 150 85), nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu ([email protected]) nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky (ID datové schránky služebního úřadu: 4iqaa3x).
Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy:
„NEOTEVÍRAT – VŘ – 17767/22-SSHR“.

Více informací vč. podmínek a formuláře žádosti naleznete na webových stánkách Správy státních hmotných rezerv: https://www.sshr.cz/o-nas/nabidka-volnych-mist/

Požadavky na zaměstnance

vysokoškolské II. stupně

Vzdělání v oboru

Znalost zákona č. 563/1991 Sb., o účetnictví; vyhlášky č. 410/2009 Sb., kterou se provádí zákon o účetnictví; zákona č. 320/2001 Sb., o finanční kontrole a navazující legislativy

Ostatní znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Praxe na pozici/v oblasti

výhodou

Osobnostní předpoklady a dovednosti

Organizační, komunikační a vyjednávací schopnosti.
Vedení, motivace a hodnocení podřízených zaměstnanců.

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Správa státních hmotných rezerv (dále jen „Správa“) je ústředním orgánem státní správy v oblastech hospodářských opatření pro krizové stavy a státních hmotných rezerv. Byla zřízena zákonem č. 2/1969 Sb., o zřízení ministerstev a jiných ústředních orgánů státní správy, ve znění pozdějších předpisů. Její působnost je upravena zejména zákonem č. 97/1993 Sb., o působnosti Správy státních hmotných rezerv, ve znění pozdějších předpisů.

V čele Správy je předseda, kterého jmenuje a odvolává vláda. Zásady činnosti Správy a zásady její organizace stanoví Statut Správy státních hmotných rezerv schválený usnesením vlády ze dne 3. prosince 2001 č. 1293.

Více informací na webových stránkách www.sshr.cz.
ID: 4065738  Dátum zverejnenia: 17.10.2022  Spodná hranica mzdy (brutto): 54 000 Kč/měsíc