Vedúci personálneho odboru

Univerzitná nemocnica Bratislava

Miesto práce
Pažítková, Bratislava, Slovensko
Mzdové podmienky (brutto)
2 500€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečuje špecializované odborné činnosti v oblasti personálnej práce vrátane odmeňovacieho systému a práce s databázou zamestnancov v systéme VEMA,
- zodpovedá za chod personálneho odboru a personálno-mzdového systému VEMA,
- organizuje tímbuildingové a iné aktivity pre zamestnancov podľa pokynov vedenia UNB,
- plní úlohy v oblasti ďalšieho a kontinuálneho vzdelávania zamestnancov, plánovania a rozvoja pracovnej sily a starostlivosti o zamestnancov,
- pripravuje podklady a rokuje s odborovou organizáciou v zákonom stanovených prípadoch,
- vyhotovuje, resp. pripravuje podklady k interným normám UNB,
- zodpovedá za realizáciu výberových konaní na obsadenie miest vedúcich zamestnancov,
- vypracováva vzory dokumentov pre organizačné útvary vo svojej riadiacej pôsobnosti,
- usmerňuje výkon činností v oblasti personálnej práce, odmeňovania a miezd, vzdelávania a starostlivosti o zamestnancov,
- zodpovedá za vyhotovenie personálnych a mzdových štatistík podľa požiadaviek rady riaditeľov alebo organizačných útvarov,
- zabezpečuje komplexnú analytickú činnosť a podklady pre rozhodovaciu činnosť rady riaditeľov,
- riadi a realizuje plánovanie ľudských zdrojov, plnenie plánu a jeho súlad s platnou legislatívou
- prešetruje podnety zamestnancov súvisiace s diskrimináciou a porušením zásady rovnakého zaobchádzania,
- v spolupráci s oddelením právnych služieb vypracováva právne analýzy a stanoviská v oblasti riadenia ľudských zdrojov a pracovnoprávnych vťahov,
- vypracováva stanoviská a správy pre MZ SR v oblasti riadenia ľudských zdrojov,
- buduje motivačné pracovné prostredie,
- a iné

- možnosť predĺženia pracovného pomeru na dobu neurčitú po zapracovaní,
- príspevok zo soc. fondu v zmysle kolektívnej zmluvy UNB na stomatologické výkony, detskú rekreáciu, životné a pracovné jubileá atď.,
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona
- poskytujeme ubytovanie:
- 20 €/viaclôžková izba
- 40 €/jednolôžková izba

Uchádzači, ktorých životopisy budú vybrané do ďalšieho výberového konania, budú v prvom kole pozvaní na pohovor. Následne sa najvhodnejší uchádzači dostanú do užšieho výberu a budú pozvaní na druhý pohovor. Z týchto uchádzačov bude vybraný víťaz výberového konania.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ľudské zdroje

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

Mzdové účtovníctvo - Expert
Personalistika - Expert
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

10

Odborné vedomosti a zručnosti:
· Systémové znalosti v oblasti miezd a personalistiky
· Prehľadná znalosť súvisiacej legislatívy predovšetkým Zákonníka práce
· Schopnosť riešiť odborné problémy
· Komplexné znalosti a zručnosti v oblasti výkazníctva pre Sociálnu poisťovňu, všetky zdravotné poisťovne SR a Daňový úrad
· Znalosti z oblasti štatistiky (výkazníctvo štvrťročné, ročné, operatívne)
· Koncepčné zručnosti
· Argumentačné zručnosti
· Znalosti z oblasti zúčtovania miezd
· znalosti mzdového programu VEMA
· vítané sú znalosti a zručnosti z oblasti programovania

Profil sociálnych a osobnostných zručností:
· Spoľahlivosť a zodpovednosť
· Komunikačné zručnosti
· Komplexné a koncepčné myslenie
· Flexibilita
· Samostatnosť a kreativita
- Tímlíder, tímová spolupráca

Univerzitná nemocnica Bratislava poskytuje špecializovanú liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom z celého Slovenska. Je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Základným poslaním Univerzitnej nemocnice Bratislava je návrat strateného zdravia a záchrana života. Univerzitnú nemocnicu Bratislava tvorí päť nemocníc – Nemocnica Ružinov, Nemocnica akad. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Nemocnica zamestnáva vyše 1300 lekárov a 2 000 sestier, celkovo takmer 6 000 zamestnancov. Zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3498341  Dátum zverejnenia: 21.9.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 500€