Vedúci oddelenia právnych služieb - UNB

Univerzitná nemocnica Bratislava

Miesto práce
Pažítková, Ružinov, Slovensko
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 700 EUR/mesiacmožnosť osobného príplatku po zapracovaní

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexne riadi a zabezpečuje vykonávanie činnosti právnej služby Univerzitnej
nemocnice Bratislava
- predkladá vedeniu organizácie právne a odborné stanoviská v súlade s platnou
právnou úpravou a k zásadným koncepčným materiálom, týkajúcich sa práv a
záväzkov, spracováva zásadné právne stanoviská a podania vo vzťahu k štátnym,
obecným a iným orgánom a organizáciám
- posudzuje z právneho a formálneho hľadiska zásadné dokumenty organizácie
- zastupuje organizáciu v právnych veciach pred súdmi, štátnymi orgánmi,
orgánmi samosprávy, exekútormi a pripravuje k týmto konaniam podania,
návrhy, odvolania a pod.
- posudzuje z právneho a formálneho hľadiska všetky zásadné dokumenty
organizácie, zabezpečuje a analyzuje signalizované prípady, ktoré nie sú v
súlade so všeobecne záväznými právnymi normami a zabezpečuje stanoviská k
týmto prípadom
- analyzuje návrhy na rozhodnutia, úpravy a právne akty iných organizačných
útvarov, ktoré zakladajú práva a povinnosti
- poskytuje právne rady a konzultácie iným organizačným útvarom
- aktívne spolupracuje s hovorkyňou UNB a ostatnými útvarmi v oblasti
sprístupňovania informácií
- posudzuje návrhy zmlúv a vypracováva zložitejšie zmluvy v spolupráci s
príslušnými odbornými útvarmi

- zastupovanie MD/RD
- možnosť predĺženia pracovného pomeru na dobu neurčitú
- príspevok zo sociálneho fondu v zmysle Kolektívnej zmluvy UNB na
stomatologické výkony, na dioptrické okuliare, detskú rekreáciu, životné jubileá ,
pracovné jubileá, vernostné
- možnosť stravovania s príspevkom zamestnávateľa
- 5 dní dovolenky nad rámec zákona
- možnosť objednania karty Multisport

Kontaktovaní za účelom pracovného pohovoru budú iba vybraní uchádzači

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právnicka fakulta

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet - Pokročilý

- dobré komunikačné a organizačné schopnosti
- koncepčné myslenie
- odolnosť voči stresu
- vedomosti a prax v oblasti:
zdravotníctvo, civilné sporové konanie, správne konanie, pracovné právo
- prax 2,5 roka

Univerzitná nemocnica Bratislava poskytuje špecializovanú liečebno-preventívnu starostlivosť pacientom z celého Slovenska. Je najväčším zdravotníckym zariadením na Slovensku. Základným poslaním Univerzitnej nemocnice Bratislava je návrat strateného zdravia a záchrana života. Univerzitnú nemocnicu Bratislava tvorí päť nemocníc – Nemocnica Ružinov, Nemocnica akad. L. Dérera na Kramároch, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda v Petržalke, Nemocnica Staré Mesto na Mickiewiczovej ulici a Špecializovaná geriatrická nemocnica Podunajské Biskupice. Nemocnica zamestnáva vyše 1300 lekárov a 2 000 sestier, celkovo takmer 6 000 zamestnancov. Zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 4098239  Dátum zverejnenia: 10.6.2021  Spodná hranica mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac