Jak úspěšně absolvovat video pohovor přes Profesii

Poslední aktualizace: 25. března 2020
Nedovolte, aby zrušené pracovní pohovory oddálily vaši šanci na novou práci. Profesia přináší možnost absolvovat pohovor s personalistou online, prostřednictvím videa. Je to jednoduché, rychlé a zdarma. Pracovní pohovor absolvujete z pohodlí vlastního domova.

Jak postupovat při video pohovoru?  

Abyste se v tomto citlivém období vyhnuli osobnímu setkání, může vás personalista pozvat na video pohovor. Termín tohoto pohovoru by si s vámi měl dohodnout telefonicky předem. Potom na váš e-mail dostanete pozvánku na video pohovor s konkrétním termínem. V případě, že byste se video pohovoru nemohli zúčastnit, kontaktujte přímo personalistu.

E-mail, který dostanete po odeslání pozvánky na video pohovor

Video pohovor přes počítač

Video pohovor spustíte kliknutím na tlačítko Spustit video pohovor. V novém okně prohlížeče se vám otevře aplikace, která bude vyžadovat PIN kód, který jste obdrželi v e-mailu. Po vložení PIN kódu může video pohovor začít.

Pro zahájení pohovoru klikněte na tlačítko Spustit video pohovor v e-mailu, který vám přišel, a zadejte PIN z e-mailu.

Video pohovor přes smartphone 

Pokud video pohovor realizujete přes smartphone, je potřeba, abyste si předem stáhli bezplatnou aplikaci s názvem Jitsi Meet. Stáhnete si ji v Appstore nebo Google play. Můžete také použít tlačítko „Spustit video pohovor“ v e-mailu, které vás přesměruje na stažení aplikace. Následně je třeba znovu kliknout na stejné tlačítko a spustit tak video pohovor.

Video pohovor probíhá naživo a nezůstává z něj záznam.

Jak absolvovat úspěšný video pohovor?

Technické komplikace před video pohovorem se mohou stát situací, která prolomí ledy na úvod. Avšak taktéž vás mohou dostat do úzkých, pokud na takový druh pohovoru nejste zvyklí. Přinášíme jednoduché zásady, se kterými zvládnete video pohovor bez problémů.

  • Ubezpečte se, že máte kvalitní připojení k internetu.
  • Video pohovor můžete absolvovat přes počítač nebo smartphone. Pokud na pohovor použijete váš telefon, je potřeba si stáhnut bezplatnou aplikaci Jitsi Meet, pomocí které video pohovor zrealizujete. (stáhnout v Appstore nebo Google Play)
  • Ověřte si, že máte na vašem zařízení zapnutou kameru a mikrofon.
  • Pohovor veďte na tichém, nerušeném a dobře osvětleném místě. Vyhraďte si na něj dostatek času.