Jak úspěšně absolvovat video pohovor přes Profesii

Poslední aktualizace: 4. května 2022
Nedovolte, aby zrušené pracovní pohovory oddálily vaši šanci na novou práci. Profesia přináší možnost absolvovat pohovor s personalistou online, prostřednictvím videa. Je to jednoduché, rychlé a zdarma. Pracovní pohovor absolvujete z pohodlí vlastního domova.

Jak postupovat při online pohovoru?  

V tomto citlivém období se může jednodušeji než kdy dříve stát, že vás personalista pozve na video pohovor. Termín tohoto pohovoru by si s vámi měl dohodnout telefonicky předem.

Potom na váš e-mail dostanete pozvánku na video pohovor s konkrétním termínem. V případě, že byste se video pohovoru nemohli zúčastnit, kontaktujte přímo personalistu.

E-mail, který dostanete po odeslání pozvánky na video pohovor

Online pohovor přes počítač

Video pohovor spustíte kliknutím na tlačítko Spustit video pohovor. V novém okně prohlížeče se vám otevře aplikace, která bude vyžadovat PIN kód, který jste obdrželi v e-mailu. Po vložení PIN kódu může video pohovor začít.

Pro zahájení pohovoru klikněte na tlačítko Spustit video pohovor v e-mailu, který vám přišel, a zadejte PIN z e-mailu.

Video pohovor přes smartphone 

Pokud video pohovor realizujete přes smartphone, je potřeba, abyste si předem stáhli bezplatnou aplikaci s názvem Jitsi Meet. Stáhnete si ji v Appstore nebo Google play.

Můžete také použít tlačítko „Spustit video pohovor“ v e-mailu, které vás přesměruje na stažení aplikace. Následně je třeba znovu kliknout na stejné tlačítko a spustit tak video pohovor.

Video pohovor probíhá naživo a nezůstává z něj záznam.

Jak absolvovat úspěšný online pohovor?

Technické komplikace před video pohovorem se mohou stát situací, která prolomí ledy na úvod. Avšak taktéž vás mohou dostat do úzkých, pokud na takový druh pohovoru nejste zvyklí. Přinášíme jednoduché zásady, se kterými zvládnete video pohovor bez problémů.

 • Ujistěte se, že víte odpovědi na základní otázky:
  KDY je pohovor? Jak se spojíte? Příp. Jak dlouhý bude pohovor? Co je jeho součástí?
 • Video pohovor můžete absolvovat přes počítač nebo smartphone. Pokud na pohovor použijete váš telefon, je potřeba si stáhnut bezplatnou aplikaci Jitsi Meet, pomocí které video pohovor zrealizujete. (stáhnout v Appstore nebo Google Play)
 • Zkontrolujte techniku (webkameru, mikrofon, dobitý počítač, telefon, fungující aplikaci) a ubezpečte se, že máte kvalitní připojení k internetu. (Pokud se Vám nepodaří se spojit, mějte záložní řešení dohodnuté dopředu i s personalistou – Skype, WhatsApp apod.)
 • Pohovor veďte na tichém, nerušeném a dobře osvětleném místě. Vyhraďte si na něj dostatek času. (Důležité je i jak vypadá prostředí za Vámi – neumyté nádobí, pohozené špinavé prádlo nebo neustlaná postel nepůsobí zrovna nejlépe.)
 • Vhodně se oblečte. (Stále mějte na paměti, že se jedná o první kontakt s novým zaměstnavatelem, nebuďte v pyžamu, neučasaní atd.)
 • Buďte dochvilní. (Buďte připraveni raději o chvilku dříve, ale ne o moc, personalisté mají většinou jeden pohovor za druhým.)
 • Udržujte oční kontakt a připravte si dobrý úvod. (Není vhodné se dívat do papíru nebo sledovat při tom e-maily, na kameře je to vidět.)
 • Připravte si otázky, které byste během klasického pohovoru běžně položili.
 • Připravte si odpovědi na otázky, které může položit personalista. (Popište sebe samotného ve 3 slovech? Co se Vám líbí na naší společnosti? Proč k nám chcete nastoupit? Čím budete prospěšný pro nás? Co víte o naší firmě? Popište nám svůj největší pracovní konflikt? Jaké je Vaše ideální pracovní místo?)
 • Buďte pozitivní a autentičtí! (Poděkujte, že Vám dali možnost účastnit se pohovoru.)

Na závěr si dohodněte, kdy Vám dají vědět, jaký je výsledek pohovoru nebo kdy se odehraje druhé kolo.

Přečtěte si též: Jaké vás čekají otázky na pohovoru