Hledám si práci – jak na to?

Poslední aktualizace: 10. července 2017
Hledám si práci - jak na to
Hledám si práci - jak na to? Přemýšlíte-li nad stejnou otázkou, přinášíme vám několik tipů a rad. Dozvíte se, kde práci hledat a jak na nabídku reagovat

<< Předcházející článek: Na co nesmím při odchodu zapomenout?

Člověk, který přijde o práci, může tuto skutečnost pokládat za osobní selhání nebo mít pocit, že si ho firma neváží. Tyto pocity a myšlenky jsou ve většině případů mylné a jsou pouhým vyvrcholením emociálního napětí, které výpověď doprovází.

Přesto však není vždy vše tak zlé, jak se nám může v prvních chvílích zdát. Mnohé firmy podávají svým zaměstnancům pomocnou ruku a snaží se jim ulehčit budoucí uplatnění na trhu práce. Spolupracují s Úřadem práce, uzavírají dohody s personálními agenturami nebo vyčlení určitou sumu na rekvalifikaci svých ex-zaměstannců. Jedná se o tzv. outplacement.

Existuje více způsobů, jak si najít zaměstnání. Dříve narození důvěřují službám úřadu práce, mladá generace zase nedá dopustit na internet. Popravdě je lepší rozhodit sítě na více místech. Ať se rozhodnete pro jakýkoliv způsob, nemůžeme očekávat, že si vás práce najde sama.

Přemýšlíte-li nad tím, kde hledat práci, přinášíme vám několik tipů:

  • Pracovní nabídky uveřejněné na internetě (různé pracovní portály nebo domovské stránky společností), denní tisk, rozhlas, televize
  • Úřad práce
  • Personální agentury
  • Přátele a známí


Několik dobrých rad na závěr

  1. Sledujte denně pracovní portály a reagujte na pracovní nabídky
  2. Zamyslete se, zda zůstanete v daném oboru nebo zkusíte reagovat na jiné pracovní nabídky
  3. Připravte si vhodný strukturovaný životopis
  4. Ke každému životopisu připojte individuální motivační dopis
  5. Připravte se dobře na pohovor